Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

21-25/08 Nowa Sól

WERNISAŻ W GALERII BEZDOMNEJ

WERNISAŻ W GALERII BEZDOMNEJ

Galeria Bezdomna po raz szósty zawitała do Nowej Soli! Tym razem trafiliśmy za kratki... do budynku byłego ARESZTU ŚLEDCZEGO. Dla każdego twórcy, niezależnie od wieku oraz poziomu popełnionych przez niego artyzmów, czekała już odpowiednio przystosowana cela!

W galerii wystawiło się kilkudziesięciu artystów reprezentujących różne nurty i koncepcje sztuki: fotograficy, malarze, rzeźbiarze, streetartowcy, aktorzy, muzycy i wielu artystów z pogranicza sztuk i tworzących kolaże.

Kustoszami galerii podobnie jak w latach ubiegłych byli Grzegorz Żbikowski oraz Jakub Orliński, którzy wraz z grupą zaangażowanych wolontariuszy uczynili z aresztu śledczego niesamowitą przestrzeńdla artystów z całej Polski (a nawet z zagranicy!). W areszcie pojawili się aktorzy nowosolskiego teatru Terminus A Quo, którzy podzielili się na dwie grupy: realizujących dwa niezależne performance. W galerii pojawili się też bohaterowie z filmu Solanin (czyli właśnie Solanin we własnej osobie, Glina z wąsem oraz robot, funkcjonariusz Szokwawe). Oprawę muzyczną zapewnił nowosolski jazzman Robert Chyła.

Fot. Tomasz Browarczyk


facebook ݬedzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker