Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

19-23/08 Nowa Sól

SPOTKANIE Z URSZULĄ GRABOWSKĄ

SPOTKANIE Z URSZULĄ GRABOWSKĄ

Spotkanie z Urszulą Grabowską odbyło się bezpośrednio po seansie filmu „Wspomnienie lata" wyreżyserowanego przez Adama Guzińskiego w skutek czego dyskusja została zdominowana przez zaprezentowany obraz. Aktorka przez blisko godzinę opowiadała o meandrach i kulisach pracy nad filmem, którego realizacja kosztowała zespół wiele wyrzeczeń i ogrom pracy.

Dużą część rozmowy dotyczyła odtwórcy roli Piotrka – Maxa Jastrzębskiego. „Adam szukał idealnego aktora do postaci Piotrka, to było dla niego nadrzędne. Pierwsze spotkania z Maxem odbywaliśmy na bezpiecznym dla niego gruncie, to bardzo młody człowiek, introwertyczny. Wtajemniczaliśmy go krok po kroku w tematykę filmu, stopniowo ujawnialiśmy kolejne fakty. Adam [reżyser] włożył ogrom pracy w to by prowadzić go jak po sznurku, postać była zaplanowana w najmniejszych szczegółach, to była koronkowa praca. Maks potrafił świetnie zrealizować założony plan, jest inteligentnym i wrażliwym chłopakiem." - oceniła reżyserka.

Nie obyło się bez pytań jak aktorce pracowało się z reżyserem i ekipą na planie. „Musiałam powściągnąć się przed intuicyjną grą, by realizować autorską wizję reżysera. Nie było miejsca na improwizację. Dyskusję na temat mojej postaci prowadziliśmy łącznie dwa lata" - wyznała widzom Urszula Grabowska.

Prowadzący rozmowę Artur Zaborski ocenił, zauważalna jest zmiana w postrzeganiu kobiet: „Bohaterka jest silna, samo-stanowiąca o sobie, niezależna". Jurorka stwierdziła, że mimo tego musi wielokrotnie bronić odgrywanej przez siebie postaci przed negatywnymi opiniamia.

W filmie pada mało słów, a dużo się dzieje, grają gesty, mimika i obraz" - ocenił Wojtek Olszewski, jeden z widzów i Solanizatorów.

Dziękujemy za obecność na 10. Solanin Film Festiwalu.

Fot. Tomasz Browarczyk


facebook ݬedzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker