Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

19-23/08 Nowa Sól

FILMY K. RADEJA NA COTTBUS FF 2018

FILMY K. RADEJA NA COTTBUS FF 2018

Podczas trwającego właśnie 28. Cottbus Film Festival 2018 zostaną zaprezentowane filmy Jakuba Radeja, które zostały wyróżnione na 9. i 10. Solaninie. Widzowe w Niemczech zobaczą dokument "Proch" oraz fabułę "Sweet Home Czyżewo". Pokaz odbędzie 9 listopada o godz. 12:00 w Sali Kamerelnej "Domu robotników budowlanych". 

 Sweet Home Czyżewo

SWEET HOME CZYŻEWO - WYRÓŻNIENIE 10. SOLANINA 2018

Polska 2017, reż. Jakub Radej
czas trwania: 28 minut

Doba z zycia chłopaka, który wraca z trzyletniej emigracji zarobkowej w USA do rodzinnego miasteczka, by otworzyć interes życia. Marcin ma teraz know-how i dolary na start, ale czy uda mu się odbudować relację z dawną? miłosścią Krysią?

 Proch

PROCH - WYRÓŻNIENIE 9. SOLANIN FILM FESTIWAL 2017

Polska 2017, reż. Jakub Radej
czas trwania: 25 minut

Proch opowiada o tym, co dzieje się z ciałem i dobytkiem osoby samotnej po śmierci. Film zamknięty w surowej formie zadaje pytania o sens istnienia, znaczenie jednostki, wartość dóbr materialnych.

 

Jakub Radej

JAKUB RADEJ - GOŚĆ COTTBUS FILM FESTIVAL

Urodzony w 1991 roku w Cieszynie. Reżyser i scenarzysta. Absolwent Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i kursu dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy. Studiował również kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jego filmy były wielokrotnie prezentowane na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Bilbao, Los Angeles czy Cambridge). Asystent reżysera przy filmach fabularnych Drogówka, Wołyń oraz Konwój . Najmłodszy reżyser, którego film został współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Laureat Talentów Trójki 2018 w kategorii Film.


facebook ݬedzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker