Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

ELIASZ GRAMONT DYREKTOREM SOLANINA

ELIASZ GRAMONT DYREKTOREM SOLANINA

Nowym Dyrektorem Solanin Film Festiwal został Eliasz Gramont. Konrad Paszkowski i Grzegorz Potęga zrezygnowali z pełnienia funkcji dyrektorskich po 10. edycjach festiwalu.

 

Szanowni Państwo!


Po 10. edycjach Solanin Film Festiwal rezygnujemy z przyczyn zawodowych i prywatnych, z bycia dyrektorami nowosolskiego festiwalu filmowego. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w Nowej Soli przez dekadę czasu i cieszymy się, że nasze marzenia i ambicje urzeczywistniały się Solaninie. Dziękujemy naszej ekipie organizacyjnej, która wspierała i budowała ten festiwal razem z nami przez 10. edycji, zarówno w początkowym trudnym okresie, jak i w ostatnich latach. Dzięki Wam hasła OFF TO MOC oraz KONIEC PIEPRZENIA W KINIE niosły się Polskę, ale także poza jego granice , a duma z Solanina była z roku na rok, coraz większa. Dzisiaj Festiwal wchodzi w nową erę, w której my będziemy go wspierać, ale już nie kreować. Nowym dyrektorem 11. edycji Solanin Film Festiwal został Eliasz Gramont. Człowiek, który jest odpowiedzialny za stworzenie postaci człowieka z soli i który z festiwalem jest od samego początku. Wiemy, że jego artystyczne, offowe i niepokorne pomysły dadzą nową MOC Solaninowi. Natomiast w samej formule festiwalu, nie dokonujemy rewolucji, ale raczej zapowiadamy ewolucję dobrych praktyk i jak zawsze zapraszamy Państwa w sierpniu na 5 dni do Nowej Soli, gdzie rządzić będzie kino niezależne!


Gratulujemy Eliaszowi Gramontowi i życzymy mu solidnego dosolenia podczas jego kadencji Dyrektorowania Solanin Film Festiwal!

 

Proszę zapisywać datę 21-25 sierpnia 2019 roku w swoich kalendarzach, a tym którzy zastanawiają się kiedy będzie można zgłaszać filmy, odpowiadamy... ZARAZ :)

 

Dziękujemy za Waszą MOC!
Konrad Paszkowski i Grzegorz Potęga
byli Dyrektorzy Solanin Film Festiwal

 

Eliasz Gramont

Drodzy Offowcy!

Po bardzo słonej i MOCnej dekadzie mam zaszczyt przejąć obowiązki dyrektora Solanin Film Festiwalu. Nie będzie to zadanie łatwe, bo Konrad Paszkowski i Grzegorz Potęga to już starzy wyjadacze i na ich doświadczeniu będę polegał. Liczbę 11 powiązałbym z gromadą gwiazd M11 - jedną z najbardziej bogatych w gwiazdy i zwartych gromad na niebie. Życzę sobie i wszystkim zainteresowanym Solaninem, by M11 przełożyło się na S11. Wiem, że z taką mocną ekipą Solanizatorów wszystko się uda, bo są to odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach i pokazali, że 10 edycji Solanina nie powstało przypadkiem. Dzisiaj przystępujemy do organizacji 11 edycji, zaczynamy oczywiście od konkursu filmowego, ale również od rozmów z osobami ze świata filmu, muzyki i sztuki. 11 Solanin będzie też dobrą okazją do wprowadzenia kilku zmian. Jakie to zmiany i pomysły, to jeszcze zachowam w tajemnicy, ale proszę trzymać kciuki. Będzie słono i gwiezdnie!

Eliasz Gramont
Dyrektor Solanin Film Festiwal

 

Eliasz Gramont (ur. 1982) - nowosolanin od urodzenia, absolwent Turystyki i Rekreacji na Uniwerytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, zawodowo bibliotekarz. Skrzypek, bębniarz i aktor offowego teatru Terminus A Quo. Z Solanin Film Festiwalem związany od samego początku, głównie jako opiekun sceny muzycznej, a także autor hymnu "To Solanin".

fot. Karol Kolba


facebook ݬedzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker