Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

19-23/08 Nowa Sól

SPOTKANIE Z RYSZARDEM JAŹWIŃSKIM PO FILMIE „DIEGO”

SPOTKANIE Z RYSZARDEM JAŹWIŃSKIM PO FILMIE „DIEGO”

O wzroście kariery

Czwarty dzień festiwalu przybliżył publiczności dwie historie życia zawodowego gwiazd. Pierwsza z nich została ukazana w filmie pt. „Diego" (reż. Asif Kapadia), który obnażył nieznane dotąd szerszej publiczności fakty z życia tytułowego sportowca. Historię drugiego bohatera poznaliśmy podczas spotkania twarzą w twarz z nim samym. Po seansie filmowym gościem Solanina był tegoroczny juror, Ryszard Jaźwiński, znany dziennikarz i prezenter radiowy związany ze światem filmu.

Diego" to nie tyle historia upadku znanego sportowca, ile raczej opowieść o ciężarze sławy i wynikającym z niego kryzysie człowieka, na którym przeszłość odcisnęła silne piętno. W filmie ukazano dwoistość jego osobowości, zaznaczając że Diego i Maradona to dwie zupełnie różne postaci w jednej osobie. Urodzony w najbiedniejszej dzielnicy Buenos Aires Diego był człowiekiem skrytym i skromnym, który aby osiągnąć sukces musiał stworzyć własne alter ego – Maradonę.

Ryszard Jaźwiński nieprzerwanie od 20 lat prowadzi cotygodniową audycję „Trójkowo filmowo". Jego audycje zostały uhonorowane nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jest autorem niezliczonych wywiadów z gwiazdami kinematografii i osobą niezwykle zaangażowaną w świat filmowy.

Podczas audycji w radiowej Trójce Ryszard Jaźwiński recenzował film „Diego". Mimo tego, że sam z piłką nożną nie ma wiele wspólnego, docenił artystyczne walory tej produkcji, którą, jak przyznał, oglądał z zapartym tchem.

Po przedstawieniu filmu Ryszard Jaźwiński podzielił się z publicznością licznymi ciekawostkami na temat swojej kariery, życia prywatnego, marzeń i dalszych planów. - Miło jest posłuchać kogoś, kto zna się na rzeczy. Na Solaninie to akurat norma; mamy tu mnóstwo fanatyków kina. Pan Jaźwiński wpisuje się w tą grupę – podsumowuje z podziwem jedna z uczestniczek spotkania. Dziennikarz zdradził również, że jednym z jego planów jest odwiedzenie Solanina (to była jego druga wizyta w Nowej Soli) w przyszłych latach, do czego serdecznie zachęcamy!

Paulina Muszyńska


facebook ݬedzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker