Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

STARTUJE 12.SOLANIN!

STARTUJE 12.SOLANIN!

Szanowni Państwo!

Solanin Film Festiwal pomimo przeciwności losu soli po raz 12! W czasach, gdy wiele festiwali przekłada się na następny rok lub przenoszą się do internetu, my chcemy wracać do normalności. Tegoroczny Solanin odbywa się w rygorze sanitarnym, dlatego dbajmy o siebie i pozostałych festiwalowiczów. Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji oraz dystansie społecznym. Prosimy o stosowanie się do nowych wytycznych i uzbrojenie się w cierpliwość, aby tegoroczne spotkanie z Solaninem zakończyło się dla wszystkich pomyślnie.

 

12.Solanin to przede wszystkim filmy i spotkania z gośćmi. Jesteśmy dumni, że do konkursu zgłoszono prawie 200 filmów, a my możemy Państwu pokazać 30 konkursowych pozycji, które oceni jury w składzie: Marcin Kowalczyk, Bartosz Kruhlik oraz w zastępstwie Aleksandry Domańskiej, Zdzisław Haczek. Zapraszam również na spotkania z gośćmi festiwalu: Piotrem Adamczykiem i Adamem Woronowiczem, Marysią Sobocińską i Sebastianem Stankiewiczem oraz reżyserem Piotrem Ryczko. Cieszymy się, że filmowe spotkania w Nowej Soli jak zawsze będą bardzo MOCNE!

 

12. Solanin nie doszedłby do skutku, gdyby nie zaangażowanie i życzliwość wielu osób. Za wszelką pomoc dziękuję przede wszystkim pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiecie Annie Polak oraz panu Prezydentowi Nowej Soli Jackowi Milewskiemu. Dziękuję również Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które wsparło nasz festiwal. Podziękowania składam również firmie Malpol i Enea Operator oraz wielu naszym partnerom.

 

Solanin ma MOC dzięki Wam! Kolejny raz dziękuję Solaninowej Publiczności – za to, że jesteście z nami, dopingujecie nas do pracy, czekacie na kolejnego Solanina! Wiem, że w tym roku będzie niecodziennie, mniej komfortowo i mniej festiwalowo, ale razem potrafimy DOSOLIĆ!


Dziękuję również Solanizatorom - bez Waszego zaangażowania, energii i wiary pewnie nie mogliśmy pokazać, że OFF TO MOC! Do zobaczenia za rok! Mam nadzieję, że już w pełni normalnej edycji Solanin Film Festiwal. Dzisiaj wszyscy wykażmy się odrobiną superbohaterstwa i załóżmy maseczki!

Konrad Paszkowski
Dyrektor Solanin Film Festiwal
Prezes Stowarzyszenia Solanizatorzy

 

Solanin Film Festiwal współfinansowany jest przez samorząd Województwa Lubuskiego.

Mecenat:
Województwo Lubuskie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Nowa Sól.

Sponsorzy:
Enea Operator, Malpol Group, Pizzeria u Profesora, Aparthotel Junior, Ristopizza Junior, Pizzeria Pierino, Winnica Kinga, Restauracja Pod Kotwicą, Piekarnia Bojko.

Partnerzy:
Legalna Kultura, 3KINO Praha, Lubuskie Lato Filmowe, Cottbus FilmFestival, Neisse FilmFestival, VŠMU Bratysława, FAMO, Grand Off, Creosoft.pl, Simply Studio.
Patroni medialni:
TVP3 Gorzów Wielkopolski, Gazeta Lubuska, Radio Zachód, Gazeta Wyborcza Zielona Góra, Tygodnik Krąg.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Solanizatorzy, Cinema Centrum, Nowosolski Dom Kultury, Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego.


facebook ݬedzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker