Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

24-28/08 Nowa Sól

SPOTKANIE Z PIOTREM ROSOŁOWSKIM

SPOTKANIE Z PIOTREM ROSOŁOWSKIM

Po projekcji dokumentu „Syndrom Hamleta" odbyło się spotkanie z twórcą – reżyserem, scenarzystą i operatorem w jednej osobie – Piotrem Rosołowskim. Rozmowę poprowadził członek jury tegorocznej edycji Solanin Film Festiwal – Kuba Armata.

Piotr Rosołowski opowiadał dużo o współpracy na planie. Rozwinął również historie przedstawionych w filmie bohaterów: Sławika, Oksany, Rodiona, Katii, Romana oraz reżyserki teatralnej Roz. To przedstawiciele młodej generacji Ukraińców i Ukrainek, w przeszłości przeżywających rewolucję na Majdanie, a dzisiaj walczący o wolność swojego kraju w regularnej, ogarniającej cały kraj wojnie.

Piotr wspomniał, że film, a właściwie forma hybrydy filmu i spektaklu teatralnego nabrał znaczenia terapeutycznego, mimo że nie było go w zamyśle. W rezultacie produkcja wpłynęła zarówno na bohaterów dokumentu, jak i twórców.

Kończąc spotkanie, reżyser zdradził, że film doczeka się dystrybucji kinowej (do tej pory odbywały się jedynie pokazy festiwalowe), łącznie z którą organizowane będą spotkania z ludźmi, których dotykają poruszane w filmie kwestie.

Całe spotkanie możecie zobaczyć poniżej:

 


facebook ݬedzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker