Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

IZABELA KUNA JUROREM 9. SOLANINA!

IZABELA KUNA JUROREM 9. SOLANINA!

Pierwszym jurorem 9. Solanin Film Festiwal 2017 jest utalentowana aktorka teatralna i filmowa Izabela Kuna, którą ostatnio można było oglądać w "Wołyniu" w reż. Wojtka Smarzowskiego.

 

IZABELA KUNA

Aktorka, pisarka, członkini Polskiej Akademii Filmowej.


Po ukończeniu w 1993r. wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi związała się ze sceną Teatru Polskiego w Warszawie, gdzie zagrała m.in. Jewdohę w „Sędziach" Wyspiańskiego, Elwirę w „Don Juanie" Moliera, Juliasiewiczową w „Dulskich z o. o." wg dramatu Gabrieli Zapolskiej.


Za rolę w teatrze telewizji „Łucja i jej dzieci" otrzymała w 2004r. Grand Prix na festiwalu „Dwa Teatry" w Sopocie. W filmie debiutowała w 1993 roku w produkcji Magdaleny Łazarkiewicz „Na koniec świata".


Popularność zyskuje dzięki roli Ewy w komedii Tomasza Koneckiego „Lejdis", a za kreację Kaśki w filmie Małgorzaty Szumowskiej „33 sceny z życia" jest po raz pierwszy nominowana do nagrody „Orzeł" w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca. Do tej nagrody po raz kolejny otrzyma nominację za role w filmach Wojtka Smarzowskiego „Drogówka" i „Wołyń". Inne ważne filmy to: „Lincz", „Galerianki", „Pod mocnym aniołem", „Płynące wieżowce".


Aktorka występuje również w serialach telewizyjnych. Widzom małego ekranu znana jest m.in. z takich produkcji, jak „Barwy szczęścia", „Szpilki na Giewoncie", „Krew z krwi" i „Singielka".


Chętnie gra w filmach krótkometrażowych studentów szkół filmowych w Łodzi, Katowicach i Szkoły Andrzeja Wajdy oraz produkcjach offowych.


facebook ݬedzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker