Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

FILIP PŁAWIAK JUROREM 9. SOLANINA

FILIP PŁAWIAK JUROREM 9. SOLANINA

Drugim jurorem 9. Solanin Film Festiwal 2017 jest utalentowany aktor młodego pokolenia Filip Pławiak, nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w "Czerwonym Pająku" w reż. Marcina Koszałki.

 

FILIP PŁAWIAK

Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Talent aktorski objawia już w wieku szkolnym. W szkole podstawowej zostaje zaangażowany w zajęcia teatralne i kilkakrotnie wygrywa regionalne konkursy recytatorskie. Jako uczeń gimnazjum zdobywa pierwszą nagrodę na wojewódzkim konkursie w Trzebinie, a w liceum występuje w teatrze NSA przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. W 2006 roku gra w dwóch spektaklach "Piątce gorszej szansy" i "Takiej bajki nie było".

 

Studia aktorskie rozpoczyna w Wyższej Szkole Filmowej i Teatralnej w Łodzi. Jeszcze przed dyplomem gra w komedii "Pokaż kotku, co masz w środku", "Wenecji" Jana Jakuba Kolskiego oraz "Pokłosiu" Władysława Pasikowskiego. Szkołę kończy w 2012 roku, a jego przedstawienie dyplomowe "Z Różewicza dyplom" zdobywa nagrodę specjalną na 32. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych w Moskwie oraz Nagrodę Studia Filmowego Opus Film na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

 

W roli pierwszoplanowej debiutuje w filmie Jacka Bromskiego „Bilet na księżyc". Dzięki tej kreacji zostaje zauważony przez szeroką publiczność. Potwierdzeniem jego talentu aktorskiego jest rola Karola Kremera w „Czerwonym Pająku" w reż. Marcina Koszałki, która przynosi aktorowi nominacje do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Kolejną ważną rolą pierwszoplanową jest występ w filmie Arkadiusza Jakubika „Prosta historia o morderstwie". Aktor otrzymuje za nią nominację do Złotego Szczeniaka na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa.

 

Filip Pławiak pojawia się również w telewizji. Występuje w „Na dobre i na złe", „O mnie się nie martw", „Prokuratorze", „Komisarzu Aleksie" oraz w drugim sezonie serialu „Pakt". Gra również epizod w „Wołyniu" Wojciecha Smarzowskiego, a w najbliższych miesiącach będzie go można obejrzeć w „Bikini Blue".

 

Aktor lubi aktywnie spędzać czas - pływa, gra w tenisa i jeździ konno. Posiada brązowy pas karate, a w 2004 roku został mistrzem Polski kadetów w Shorin Ryu.


facebook ݬedzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker