Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

FILM OTWARCIA I ZAMKNIĘCIA

FILM OTWARCIA I ZAMKNIĘCIA

9. Solanin Film Festiwal 2017 otworzy "Pokot" w reż. Agnieszki Holland i Kasi Adamik, a zamknie węgierski obraz "Dusza i ciało" Ildikó Enyedi, nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale.

FILM OTWARCIA: POKOT

Produkcja: Polska, Czechy, Niemcy, Szwecja
Rok produkcji: 2017
Reżyseria: Agnieszka Holland, Kasia Adamik
Czas: 128 min

Obsada:

Agnieszka Mandat
Andrzej Grabowski
Jakub Gierszał
Patrycja Volny

Opis fabuły:

Główną bohaterką filmu jest emerytowana inżynierka Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka. Kobieta mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren...


Z czasem pojawiają się kolejne zwłoki lokalnych osobistości. Wszyscy zabici byli myśliwymi. Duszejko widząc niemoc policji, prowadzi własne śledztwo, którego wyniki są złowieszcze: czy to myśliwi stali się zwierzyną?

 

 Dusza i Ciało

FILM ZAMKNIĘCIA: DUSZA I CIAŁO

Produkcja: Węgry
Rok produkcji: 2017
Reżyseria: Ildikó Enyedi
Czas: 116 min

Obsada:

Alexandra Borbély
Géza Morcsányi
Réka Tenki
Zoltán Schneider

Opis fabuły:

Mária (Alexandra Borbély) jest młodą dziewczyną, obdarzoną genialną pamięcią, skrytą i bardzo zamkniętą w sobie. Z rosnącą fascynacją obserwuje ją Endre (Morcsányi Géza), dyrektor finansowy firmy, w której oboje pracują. Dwoje bohaterów łączy uczucie, którego nie potrafią wyrazić w świecie rzeczywistym. Uda im się to dopiero w snach, gdzie spotkają się pod postaciami łani i jeleni.

 


facebook ݬedzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker