Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

IDEA FESTIWALU 

 

9. Solanin Film Festiwal  - Nowa Sól
SOLANIN FILM FESTIWAL to offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. Solanin to przede wszystkim niezależne produkcje oraz ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe. Prezentujemy, nagradzamy i promujemy offowe filmy oraz ich twórców.

 

9. Solanin Film Festiwal odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia 2017 roku w Nowej Soli.

 

Solanin to już prawdziwy mocarny kulturysta, który "pakuje" wyłącznie kulturę i to dzięki niej ma tak ogromną siłę! Jednak, aby OFF miał MOC, zawsze potrzebni byli miłośnicy, pasjonaci i widzowie kina. Solanin wzywa Was po raz dziewiąty!

 

Ponownie stawiamy na nowatorskich amatorów i doświadczonych profesjonalistów. Czekamy na obrazy, które są szczere, mocne i bezkompromisowe. Takie, które zmuszają do refleksji, ale także takie, które w humorystyczny sposób ukazują codzienne problemy. Czekamy na formy fabularne, dokumentalne i animowane. Solanin Film Festiwal prezentuje KINO pełne prawdziwych emocji, które się czuje i o których się dyskutuje, bowiem w nich tkwi MOC!

 7.Solanin Film Festiwal 2015

9. Solanin to podkreślenie idei konkursowych, które zostały wypracowane przez poprzednie edycje.

Filmy będzie można zgłaszać w trzech kategoriach: fabuła, dokument i animacja. W ramach festiwalu odbędzie się:

Konkurs Niezależny

Konkurs przeznaczony dla samouków, amatorskich grup filmowych, studentów oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy bez dotacji państwowych i wielkich budżetów.

Konkurs Offowy 

Konkurs przeznaczony dla studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych, którzy realizują filmy przy współpracy ze szkołą, PISFem bądź dużym wsparciem sponsorskim.

Konkurs Off/Online 

Konkurs, w którym twórcy będą mogli wcześniej zaprezentować swoje filmy internautom, a oni zdecydują, jakie filmy pokażemy w Konkursach podczas 9. Solanin Film Festiwal 2017.

 

Z pośród filmów biorących udział we wszystkich konkursach, jury wybierze GRAND PRIX FESTIWALU.
W poprzednich edycjach festiwalu w Jury zasiadali:

 
 
 
 
 
 
 

Nagrodę honorową – MOCNEGO SOLANINA w 2012 roku otrzymał Wojciech Smarzowski, w 2013 Ryszard Bugajski, w 2014 Marek Koterski, a w 2016 Jan Jakub Kolski. Nagrodę przyznajemy za mocne i bezkompromisowe kino. Również podczas 9. edycji przyznamy nagrody specjalne.

Wojciech Smarzowski - SolaninRyszard Bugajski - SolaninMarek Koterski - Solanin Jan Jakub Kolski - MOCNY SOLANIN 2016

 

Nowa Sól dziewiąty raz stanie się miejscem, w którym będzie można zobaczyć najMOCniejsze polskie obrazy z 2016 i 2017 roku. Dodatkowo zaprezentujemy specjalne pokazy z naszych partnerskich festiwali: Cottbus Film Festiwal, 3Kino Praga, Neisse Film Festiwal z Zittau. Nie zabraknie także filmów docenianych na najbardziej prestiżowych festiwalach świata: w Cannes, Wenecji, Berlinie i Sundance oraz nagradzanych Oscarami, Złotymi Globami oraz europejskimi nagrodami filmowymi. Wzorem ubiegłorocznych edycji Solanina, stawiamy duży nacisk na debaty o idei kina oraz spotkania z festiwalowymi gośćmi.

 7. Solanin Film Festiwal - Nowa Sól

Solanin Film Festiwal to nie tylko promocja kina, ale także sportu i zdrowego trybu życia. Ponownie będziemy zachęcać fanów kina offowego do robienia fizycznej formy na 9. Solanina. Festiwal to również koncerty i imprezy muzyczne, wystawa sztuki alternatywnej - Solaninowa Galeria Bezdomnych oraz akcja Solanin Dzieciom w Parku Krasnala, w której to zaproszeni aktorzy i goście czytają bajki dzieciom. 

 

9. SOLANIN FILM FESTIWAL to wydarzenie skupiające w jednym miejscu twórców profesjonalnych i amatorów, dla których nie jest istotny zysk komercyjny, ale radość z tworzenia kina, które ma w sobie prawdziwą siłę, a każda kolejna edycja Solanina pokazuje, że OFF TO MOC!!!