Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

21-25/08 Nowa Sól

IDEA FESTIWALU 

 

11. Solanin Film Festiwal  - Nowa Sól
SOLANIN FILM FESTIWAL to offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. Solanin to przede wszystkim niezależne produkcje oraz ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe. Prezentujemy, nagradzamy i promujemy offowe filmy oraz ich twórców.

11. Solanin Film Festiwal odbędzie się
w dniach 21-25 sierpnia 2019 roku w Nowej Soli

 

 Solanin to już prawdziwy mocarny kulturysta, który "pakuje" wyłącznie kulturę i to dzięki niej ma tak ogromną siłę! Jednak, aby OFF miał MOC, zawsze potrzebni byli miłośnicy, pasjonaci i widzowie kina. Solanin wzywa Was po raz JEDYNASTY!

 

Ponownie stawiamy na nowatorskich amatorów i doświadczonych profesjonalistów. Czekamy na obrazy, które są szczere, mocne i bezkompromisowe. Takie, które zmuszają do refleksji, ale także takie, które w humorystyczny sposób ukazują codzienne problemy. Czekamy na formy fabularne, dokumentalne i animowane. Solanin Film Festiwal prezentuje KINO pełne prawdziwych emocji, które się czuje i o których się dyskutuje, bowiem w nich tkwi MOC!

 7.Solanin Film Festiwal 2015

11. Solanin to podkreślenie idei konkursowych, które zostały wypracowane przez poprzednie edycje.

W ramach festiwalu odbędą się dwa konkursy, w których będzie można zgłaszać fabuły i dokumenty oraz osobny konkurs dla filmów animowanych.

Konkurs Niezależny

Konkurs przeznaczony dla samouków, amatorskich grup filmowych, studentów oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy bez dotacji państwowych i wielkich budżetów.

Konkurs Offowy 

Konkurs przeznaczony dla studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych, którzy realizują filmy przy współpracy ze szkołą, PISFem bądź dużym wsparciem sponsorskim.

Konkurs Animowany

Konkurs przeznaczony dla wszystkich, którzy tworzą filmy animowany, wykonywane dowolną techniką.

 

Z pośród filmów biorących udział we wszystkich konkursach, jury wybierze GRAND PRIX FESTIWALU.
W poprzednich edycjach festiwalu w Jury zasiadali:

 
 
 
 
 
 
 
 

Nagrodę honorową – MOCNEGO SOLANINA w 2012 roku otrzymał Wojciech Smarzowski, w 2013 Ryszard Bugajski, w 2014 Marek Koterski, w 2016 Jan Jakub Kolski, a w 2017 Jerzy Stuhr. Nagrodę przyznajemy za mocne i bezkompromisowe kino. Również podczas 10. edycji przyznamy nagrody specjalne.

Wojciech Smarzowski - SolaninRyszard Bugajski - SolaninMarek Koterski - Solanin Jan Jakub Kolski - MOCNY SOLANIN 2016Jerzy Stuhr - mocny Solanin 2017

 

Nowa Sól dziesiąty raz stanie się miejscem, w którym będzie można zobaczyć najMOCniejsze polskie obrazy z 2018 i 2019 roku. Dodatkowo zaprezentujemy specjalne pokazy z naszych partnerskich festiwali: Cottbus Film Festiwal, 3Kino Praga, Neisse Film Festiwal z Zittau. Nie zabraknie także filmów docenianych na najbardziej prestiżowych festiwalach świata: w Cannes, Wenecji, Berlinie i Sundance oraz nagradzanych Oscarami, Złotymi Globami oraz europejskimi nagrodami filmowymi. Wzorem ubiegłorocznych edycji Solanina, stawiamy duży nacisk na debaty o idei kina oraz spotkania z festiwalowymi gośćmi.

 7. Solanin Film Festiwal - Nowa Sól

Solanin Film Festiwal to nie tylko promocja kina, ale także sportu i zdrowego trybu życia. Ponownie będziemy zachęcać fanów kina offowego do robienia fizycznej formy na 11. Solanina. Festiwal to również koncerty i imprezy muzyczne, wystawa sztuki alternatywnej - Solaninowa Galeria Bezdomnych oraz akcja Solanin Dzieciom w Parku Krasnala, w której to zaproszeni aktorzy i goście czytają bajki dzieciom. 

 

11. SOLANIN FILM FESTIWAL to wydarzenie skupiające w jednym miejscu twórców profesjonalnych i amatorów, dla których nie jest istotny zysk komercyjny, ale radość z tworzenia kina, które ma w sobie prawdziwą siłę, a każda kolejna edycja Solanina pokazuje, że OFF TO MOC!!!