Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

 

AGNIESZKA DULĘBA-KASZA

AGNIESZKA DULĘBA-KASZA

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jej debiut teatralny miał miejsce w 2002 roku w roli Audrey w spektaklu „Pół żartem, pół sercem" Kena Ludwiga w reżyserii Piotra Szczerskiego na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Debiut został doceniony przez redakcję „Słowa Ludu", która przyznała jej nagrodę w dorocznym plebiscycie „Dzikiej Róży". Od 2003 roku należy do zespołu Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W filmie zadebiutowała w 2001 roku w obrazie „Listy miłosne" Sławomira Kryńskiego. W tym samym roku zagrała także w „Ciszy" Michała Rosy. Kolejne produkcje z jej udziałem to między innymi: „Superprodukcja" Juliusza Machulskiego, „Lichter" Hansa - Christiana Schmida, „Braciszek" Andrzeja Barańskiego, „Nad życie" Anny Pluteckiej - Mesjasz oraz „Małe Stłuczki" i „Stwór" w reżyserii Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba. Najnowszym filmem, w którym będzie można ją zobaczyć jest: „Jakoś to będzie" Sylwestra Jakimowa.

Współpracuje ze swoim kolegą ze sceny Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Michałem Grzybowskim. Znalazła się w obsadzie jego wszystkich projektów reżyserskich - „Non sono pronto", „Śmierć w teatrze", „Hitler w Operze" oraz „Biały potok". Ostatni z tych filmów zostanie zaprezentowany w ramach pokazu pozakonkursowego na tegorocznej edycji Solanin Film Festiwal. Okazjonalnie pojawia się na małym ekranie. Zagrała w takich produkcjach jak między innymi: „Adam i Ewa", „Miodowe lata", „Samo życie", „Klan", „Defekt", „Oficer" „Kryminalni", „Ja wam pokażę!", „Na dobre i na złe", „Barwy szczęścia", „Prawo Agaty", „Komisarz Alex", „Na Wspólnej", „Pierwsza miłość" „Kruk. Szepty słychać po zmroku" „Ultraviolet" czy „Ojciec Mateusz".

Poza aktorstwem jest pasjonatką rękodzieła, a w szczególności szycia. Sama przyznaje, jak nie gra, to udaje się w świat igły i nitek. To hobby sprawiło, że stworzyła markę i galerię handmande o nazwie„Ruda Klara".