Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

20-23/08 Nowa Sól

ALEKSANDRA DOMAŃSKA

Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa.

 Aleksandra Domańska

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutowała w telewizji, grając epizodyczne role w popularnych serialach. W 2009 roku pojawiła się w serialu "Teraz albo nigdy", później zagrała między innymi w "Przepisie na życie" oraz "Lekarzach". W 2013 roku pojawia się na dużym ekranie w "Ambassadzie" Juliusza Machulskiego. Wym samym roku dołączyła do obsady głośnego filmu "Drogówka" w reżyserii Wojtka Smarzowskiego Rok później ponownie pojawi się w filmie Smarzowskiego, tym razem zagra w filmie "Pod mocnym aniołem", adaptacji literatury Jerzego Pilcha. 

 

Szerszej publiczności dała się poznać na małym ekranie, grając Joannę Zarzycką w serialu "O mnie się nie martw" i Jadwigę Smosarską w Bodo. W 2018 roku Juliusz Machulski ponownie zagrał w jego filmie. W "Volta" otrzymała jedną z głównych ról. W filmie "Podatek od miłości" Aleksandra Domańska z Grzegorzem Damięckim stworzyli niezapomniany komediowy duet. Ostatnio wystąpiła w "(Nie)znajomych", polskim remake'u włoskiej komedii, którą pokażemy na tegorocznym Solaninie,  a także w "Smak pho"

 

Od samego początku swojej kariery aktorka występuje na deskach teatralnych. Grała w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie, Och Teatrze, Teatrze Polonia oraz Teatrze 6. piętro. W 2015 roku wystąpił sztuce "Amazonia" w reż. Bodo Koxa, zrealizowanego dla Teatru Telewizji. Aktorka dubbinguje również filmy i seriale animowane dla najmłodszych.