Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

24-28/08 Nowa Sól

Anna KazejakANNA KAZEJAK

Reżyserka filmowa, scenarzystka oraz członkini Europejskiej Akademii Filmowej.

 

W 2007 roku ukończyła studia na Wydziale Reżyserii Filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi. Jej pierwsze szkolne produkcje szybko zostały docenione m.in. film dokumentalny „Plus" (2001) czy krótkometrażowy film fabularny „Jesteś tam" (2004), które zdobyły uznanie oraz były nagradzane na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach.

 

Kazejak to także współautorka „Ody do radości" (2005) - noweli-tryptyku opowiadającego losy trzech różnych bohaterów z różnych stron Polski, który był prezentowany na MFF w Rotterdamie oraz zdobył nagrodę na festiwalu w Gdyni. Liczne nagrody uzyskał również jej film dyplomowy „Kilka prostych słów", w którym główną rolę zagrała Agata Kulesza.

 

Reżyserka samodzielnie zadebiutowała w 2010 roku filmem „Skrzydlate świnie", gdzie zagrali tacy aktorzy jak Paweł Małaszyński, Olga Bołądź, Agata Kulesza, Eryk Lubos czy Cezary Pazura. Film był nominowany w kilku kategoriach do nagrody Złotej Kaczki.

 

Anna Kazejak jest również realizatorką filmu dokumentalnego „Bocznica" (2009) oraz serialu telewizyjnego „Bez tajemnic" (2011-2013). W 2014 roku ukazał się jej film fabularny „Obietnica", który został nagrodzony na festiwalach w Gdyni, Wiedniu i Moskwie.

 

Na duży ekran powróciła w 2021 roku i wyreżyserowała film fabularny pod tytułem „Cudak", który nominowany był w kilku kategoriach do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł". Rok później z filmem „Znikanie Pani B" wzięła udział w projekcie „Erotica 2022" w ramach, którego ukazało się pięć filmowych nowel opowiadających o kobietach w dystopijnej przyszłości. Jej najnowszym pełnometrażowym obrazem jest „Fucking Borholm", który otrzymał Nagrodę Europa Cinemas Label na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlovych Varach.

Anna Kazejak regularnie pracuje także przy reżyserii seriali telewizyjnych. Na swoim koncie ma takie produkcje jak m.in. „O mnie się nie martw", „Zawsze warto", „Szadź", „Wojenne dziewczyny" czy „Nieobecni 2".