Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

20-23/08 Nowa Sól

BARTOSZ KRUHLIK

Reżyser i scenarzysta. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.

 Bartosz Kruhlik

 

Ukończył liceum plastyczne w Zielonej Górze, a wcześniej cztery lata uczył się gry na pianinie. Przed łódzką Filmówką zaliczył prywatną Szkołę Filmową Mastershot we Wrocławiu. Jego filmy były pokazywane setki razy na polskich i zagranicznych festiwalach, gdzie zdobyły blisko 150 nagród i wyróżnień. Najważniejsze selekcje: San Sebastian IFF, Tallin PÖFF, Karlove Wary IFF, Montreal WFF, Sarajevo FF, IDFA. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych. Autor nagradzanych spotów społecznych.

 

Jest Lubuszaninem, pochodzącym z Lubska. Dokumentalny film „Jutro..." znalazł się w konkursie 1. Solanin Film Festiwal 2009 roku, a rok później krótkometrażowa etiuda „http://" zwyciężyła sekcję Kina Lubuskiego. W solaninowym konkursach pokazywaliśmy również „Królestwo", „Zniknięcie" oraz „Żar".


Jego pełnometrażowy debiut fabularny „Supernova" otrzymał nagrodę za Najlepszy Debiut Reżyserski na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2019 roku był nominowanydo Paszportu POLITYKI w kategorii Film.