Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

19-23/08 Nowa Sól

Katarzyna ZawadzkaKATARZYNA ZAWADZKA

Aktorka filmowa, teatralna i serialowa.


Od najmłodszych lat żądna przygód, poznawania świata, poszerzania horyzontów, marząca o karierze artystycznej. Od siódmego roku życia przez 14 lat tańczyła w zespole tańca ludowego i jeszcze przed szkołą teatralną zagrała w musicalu „Dirty Dancing" w Niemczech. Jej marzeniem, jak przyznała w jednym z wywiadów, jest zagrać rolę tancerki baletowej.


W 2012roku ukończyła Wydział Aktorski PWST w Krakowie, a rok wcześniej na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę w kategorii „Debiut aktorski" za rolę zakonnicy, Anny, w filmie Barbary Sass "W imieniu diabła". Za tę rolę w 2012 zdobyła główną nagrodę w kategorii „Najlepsza aktorka" podczas 8. Nowojorskiego Festiwalu Filmów Polskich.


Wkrótce występuje w koprodukcji polsko-czeskiej „Polski film". Sukces filmu w Czechach sprawia, że dostaje propozycję od Petra Zelenki – zagra w „Dabing Street", czeskim serialu telewizyjnym, który został uznany za najlepszy serial dramatyczny w 2019r.


W 2013 r. wystąpi u boku Dawida Ogrodnika w poruszającym, inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami filmie Macieja Pieprzycy „Chce się żyć" oraz w fabularyzowanym dokumencie „Baczyński", w którym wciela się w rolę Barbary Drapczyńskiej, żony poety.


W 2017 r. na dużym ekranie pojawia się w komediach – „Listy do M.3" oraz „PolandJa", a w 2018 r. w zachwycającej ekranizacji książki Anny Onichimowskiej „Dzień czekolady" w reż. Jacka Piotra Bławuta, w której gra młodą matkę głównej bohaterki.


Od początku swojej kariery aktorka współpracuje z telewizją – gra m.in. w serialach „Klan", „Na dobre i na złe", „Daleko od noszy", „Prawo Agaty", „Drogi wolności". Występuje również w Teatrze Polskim w Warszawie, Starym Teatrze w Krakowie, Laboratorium Dramatu w Warszawie, Teatrze Syrena w Warszawie.

Polecamy interesujący wywiad z aktorką, który przeprowadził na łamach Legalnej Kultury nasz juror Ryszard Jaźwiński.