Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

 

konrad

KONRAD KAPICA

Aktor teatralny i telewizyjny

Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zadebiutował w 2014 roku rolą w spektaklu Teatru Telewizji pod tytułem „Karski" w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz.

W ostatnich latach wystąpił w takich produkcjach filmowych jak: „Diversion end" Michała Krzywickiego, „Labirynt świadomości" Konrada Niewolskiego, „Solid Gold" Jacka Bromskiego, „Piłsudski" Michała Rosy, „Jak poślubić milionera?" Filipa Zylbera, „Zenek" Jana Hryniaka oraz powstałym w tym roku obrazie „kRAJ" w reżyserii Macieja Ślesickiego, Mateusza Motyki, Veronici Andersson i Filipa Hilleslanda, który przedpremierowo pokażemy na tegorocznej edycji Solanin Film Festiwal.

Konrad Kapica od początku swojej kariery regularnie pojawia się w serialach telewizyjnych. Na małym ekranie mogliśmy zobaczyć go w takich produkcjach jak chociażby: „M jak miłość", „Barwy szczęścia", „Na noże", „Na wspólnej", „Na dobre i na złe", „Korona królów", „Młody Piłsudski", „Na sygnale", „Klan", „W rytmie serca", „Miasto długów" czy „Ludzie i bogowie".

Poza aktorstwem rozwija także swoją pasję do muzyki. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie perkusji klasycznej oraz studiował w Policealnym Studium Wokalno – Aktorskim w Gdyni. Nieustannie doskonali swój warsztat głosowy. Gra także w orkiestrze, z którą podróżuje po całym świecie. Wraz z Patrycją Lewandowską, Konradem Wantrychem oraz Marcinem Wortmannem jest współtwórcą projektu muzycznego „Trochę o duszy" z piosenkami na podstawie tekstów Wisławy Szymborskiej. Twórcy inicjatywy sięgnęli do niewykorzystanych dotąd tekstów noblistki, by mieć pełną dowolność i nie sugerować się gotowymi rozwiązaniami. Ich celem jest przełamanie klasycznego podejścia do poezji śpiewanej, poprzez połączenie piosenki aktorskiej z muzyką eksperymentalną. Forma muzyczna poezji Wisławy Szymborskiej sprawia, że staje się ona bardziej przystępna w odbiorze, szczególnie dla młodych ludzi.