Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

Natalia Grzegorzek

NATALIA GRZEGORZEK

Producentka filmowa, prezeska Koskino

Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz kursu DOK Pro w Szkole Wajdy. Prezeska Zarządu Koskino. Producentka filmów fabularnych: „Kamper” w reż. Łukasza Grzegorzka (premiera na festiwalu w Karlowych Warach w 2016 r., Discovery Award na Raindance FF w Londynie) i „Córka trenera” w reż. Łukasza Grzegorzka (Best Youth Film Award na festiwalu w Cottbus, Nagroda Publiczności na Forum Kina Europejskiego Cinergia, trzy nagrody na festiwalu Off Camera).

Polska koproducentka filmu „Kawki na drodze” w reżyserii Olmo Omerzu, czeskiego kandydata do Oscara za rok 2018, który otrzymał sześć Czeskich Lwów, w tym za najlepszy film. W Koskino chce tworzyć przede wszystkim komedio-dramaty, współczesne historie o międzynarodowym potencjale festiwalowym i dystrybucyjnym.

W 2021 roku na ekrany polskich kin trafi produkowana przez nią komedia obyczajowa Łukasza Grzegorzka „Moje wspaniałe życie”.

Członkini Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych i Polskiej Gildii Producentów. Ekspertka PISF. Uczy produkcji w Warszawskiej Szkole Filmowej.