Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

19-23/08 Nowa Sól

Olga Bieniek

OLGA BIENIEK

Producent filmowy i reżyserka

Absolwentka wydziału produkcji filmowej i telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1995 roku współpracowała z Telewizją Polską (kierownik produkcji, producent). Przygodę z filmem fabularnym rozpoczęła w 2009 roku od pełnienia funkcji kierownika produkcji w filmie „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" w reż. Antoniego Krauze.

 

Od 2010 roku współwłaścicielka (obok Mirosława Piepki) i producentka w firmie FILMICON. Wyprodukowała oraz nadzorowała jako kierownik produkcji takie tytuły jak: film fabularny „Układ zamknięty" w reż. Ryszarda Bugajskiego, film dokumentalny „Czarna skrzynka" w reż. Krzysztofa Kowalskiego oraz ostatnio 'Kamerdyner" w reż. Filipa Bajona.

 

Nagrodzona przez stowarzyszenie Pracodawcy RP prestiżową nagrodą Wektor 2012 „za odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą, oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa". Otrzymała także "Medal Europejski" przyznawany dorocznie przez Business Centre Club a także statuetkę "Kobiety Sukcesu Województwa Pomorskiego".

 

Uhonorowana także przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych za najlepszy debiut producencki (pierwszy film) za film „Układ zamknięty".

 

Ostatnio laureatka „Srebrnych Lwów" Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Kamerdyner" (także nagroda za kostiumy, charakteryzację oraz pierwszoplanową rolę męską). Nominowana do nagrody Polskie Orły 2019 za najlepszy film (łącznie film uzyskał osiem nominacji).

 

Obecnie produkuje pełnometrażowy film dokumentalny o grupie Kult i Kaziku Staszewskim – planowana dystrybucja kinowa – IV kwartał 2019, oraz film fabularny „Polowanie".

Wprowadź treść na stronę