Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

19-23/08 Nowa Sól

Rafał MohrRAFAŁ MOHR

Aktor filmowy, teatralny i telewizyjny


Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (1998) – otrzymał nagrodę im. Aleksandra Bardiniego dla najlepszego absolwenta przyznanej przez rektora tej uczelni. Po studiach dostaje angaż w Teatrze Polskim w Warszawie, następnie występuje m.in. na deskach Teatru Ateneum, Teatru im. Osterwy i Teatru Nowa Praga oraz Teatru Polonia Krystyny Jandy.


Jeszcze przed uzyskaniem dyplomu, w 1986 r., debiutuje w głównej roli w filmie „Słodko gorzki" W. Pasikowskiego. Następnie gra m.in. w „Czasie zdrady" W. Marczewskiego, „Kronikach domowych" Leszka Wosiewicza, w „Egzekutorze" Filipa Zylbera, w „Pianiście" R. Polańskiego.


W roku 2000 występuje w filmie Mariusza Trelińskiego „Egoiści", a rok później w ekranizacji „Wiedźmina" Sapkowskiego.
W 2005 r. rozpoczyna współpracę z Patrykiem Vegą – jako podkomisarz Magiera „Nielat" występuje w filmie oraz serialu „Pitbull". Po latach (2018 r.) powraca do obsady w „Pitbull. Ostatni pies". Jednocześnie gra w „Eterze" K. Zanussiego oraz w „Klerze" W. Smarzowskiego.


Aktor współpracuje również z telewizją – widzowie znają go nie tylko z seriali ( m.in. „Sława i chwała", „Graczykowie", „Sfora", „Pierwsza miłość", „Czas honoru", „Grzeszni i bogaci"), ale i ról granych w Teatrze TV – m.in. w sztukach reżyserowanych przez Jana Englerta „Dziady", Izabelę Cywińską „Piękno", Agnieszkę Holland „Dybuk", Waldemara Krzystka „Małe piwo" czy Magdaleny Łazarkiewicz „Karski".