Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

19-23/08 Nowa Sól

Ryszard Jaźwiński

RYSZARD JAŹWIŃSKI

Dziennikarz, juror, moderator spotkań, znawca kina.

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1991 roku, niezmiennie związany jest z Programem Trzecim Polskiego Radia, gdzie znany jest słuchaczom przede wszystkim z audycji „Trójkowo filmowo", którą prowadzi nieprzerwanie od 20 lat. Audycja została uhonorowaną nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Jest autorem niezliczonych wywiadów z gwiazdami zagranicznej i rodzimej kinematografii, większość swojego życia spędza w kinie. Prawdopodobnie pobił rekord Trójki w obecności "na żywo" na antenie - bez przerwy dziewięć i pół (!) godziny (od północy Noc Oskarów w Trójce, a później poranne "Zapraszamy do Trójki" do 9.30).

 

Jego miejscem na ziemi - zaraz po Warszawie, w której mieszka - jest Madryt, w którym świetnie się odnajduje ze względu na zamiłowanie do almodovarowskich klimatów. W domu nie rozstaje się z muzyką. Słucha prawie każdej, do czego przygotowała go edukacja w szkole muzycznej. Wciąż szuka interesujących nowości, ale zawsze już pozostanie wierny Kate Bush, Prodigy i... Donnie Summer, co potwierdza ostatnio jako DJ na wielu festiwalach filmowych w kraju i zagranicą.