Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

SANDRA_STANISZEWSKA

SANDRA STANISZEWSKA – HERBICH

Aktorka filmowa i teatralna

Zielonogórzanka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. w Krakowie (obecnie: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie). Przygodę z aktorstwem rozpoczęła już jako dziesięcioletnia dziewczynka. Zagrała wtedy w spektaklu „Pilot morski w tarapatach" w reżyserii Piotra Bogusława Jędrzejczaka w Teatrze Lubuskim. Podczas studiów wcieliła się w rolę neurotycznej narkomanki Sanny w spektaklu „Pływalnia" w reżyserii Krystiana Lupy i w 2013 roku otrzymała za tę rolę nagrodę w kategorii: Najlepsza Aktorka na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Na dużym ekranie zadebiutowała w 2014 r. w filmie Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec", gdzie zagrała Halę Glińską – dziewczynę „Zośki". Pojawiła się także w takich kinowych produkcjach jak: „Chemia" Bartosza Prokopowicza, „Ach śpij kochanie" Krzysztofa Langa czy „Mayday" Sama Akiny. Znana jest także publiczności telewizyjnej. Wystąpiła w takich popularnych serialach jak między innymi: „M jak miłość", „Ojciec Mateusz", „Komisarz Alex", „Na dobre i na złe", „Druga szansa", „Barwy szczęścia", „Archiwista", „Pierwsza miłość" „Na Wspólnej" czy „Przyjaciółki", a także w internetowym hicie "Fanatyk".

Sandra Staniszewska–Herbich jest dobrze znana solaninowej publiczności, ponieważ zasiadała w jury 6. Solanin Film Festiwal w 2014 roku. W tym roku zobaczymy ją w filmie „W jak morderstwo".