Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

Urszula GrabowskaURSZULA GRABOWSKA

Aktorka filmowa, teatralna i serialowa

Urodziła się 27 czerwca 1976 roku w Myślenicach. Jako nastolatka marzyła o projektowaniu ubrań, ukończyła nawet technikum odzieżowe.

 

Na scenie pojawiła się w 1993 roku w kabarecie Marcina Dańca, z którym występowała do 1999 roku. W filmie zadebiutowała rolą Karoliny Szarłatowiczówny w „Przedwiośniu" Filipa Bajona. Wydział Aktorski krakowskiej PWST ukończyła w 2000 roku, a obecnie jest tam wykładowcą. W tym samym czasie związała się z krakowskim Teatrem Bagatela, któremu jest wierna do dziś.

 

Większość widzów może kojarzyć ją z występów w takich serialach jak „Na dobre i na złe", „Glina", „Magda M.", „Na krawędzi" czy „Przepis na życie".By zobaczyć pełnię jej aktorskich możliwości, warto wybrać się na jedną ze sztuk teatralnych z jej udziałem lub obejrzeć film Feliksa Falka „Joanna" - w którym zagrała główną rolę, nagrodzoną jedną z Polskich Nagród Filmowych Orły za rok 2010 w kategorii najlepsza główna rola kobieca. Wystąpiła również w „Carte Blanche" J. Lusińskiego, „Sprawiedliwy" M. Szczerbica, „Wspomnienie lata" A. Guzińskiego.