Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

WOJCIECH WOJDA

Muzyk,wokalista, autor tekstów

Wojciech WojdaUrodził się 28 grudnia 1966 roku w Płocku. Mówi o sobie „buntownik z wyboru i od urodzenia". We wrześniu 1986 wraz z Markiem Knapem założył punkowy zespół Farben Lehre. W tym czasie studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim, jednak jej nie ukończył - nie był w stanie pogodzić nauki z pracą przy nagraniach zespołu.

 

Wraz z Farben Lehre (31 lat na polskiej scenie muzycznej i stałe miejsce na festiwalu w Jarocinie, gdzie zagrali już 15 razy!) nagrał 12 płyt studyjnych. Od 2004 roku Wojciech Wojda jest organizatorem, a Farben Lehre głównym wykonawcą dużej klubowej trasy Punky Reggae Live. Z Farben Lehre występował u boku takich wymiataczy sceny punkowej jak The Exploited, Die Toten Hosen, G.B.H., Vibrators, UK Subs czy Anthrax, doczekał się także książkowej biografii autorstwa Leszka Gnoińskiego i Kamila Wicika - „Farben Lehre. Bez pokory".

 

Wielbiciel filmu „Miś" i „Braveheart" oraz kreskówki „Wilk i zając". Z aktorów najbardziej ceni Julię Roberts i Ala Pacino. Wśród swoich hobby, oprócz muzyki, wymienia „podróże i zamieszanie". Lubi spaghetti bolognese i herbatę z cytryną.