Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

24-28/08 Nowa Sól

Anna Kazejak

ANNA KAZEJAK

Reżyserka filmowa, scenarzystka oraz członkini Europejskiej Akademii Filmowej.

 

W 2007 roku ukończyła studia na Wydziale Reżyserii Filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi. Jej pierwsze szkolne produkcje szybko zostały docenione m.in. film dokumentalny „Plus" (2001) czy krótkometrażowy film fabularny „Jesteś tam" (2004), które zdobyły uznanie oraz były nagradzane na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach.

 

Kazejak to także współautorka „Ody do radości" (2005) - noweli-tryptyku opowiadającego losy trzech różnych bohaterów z różnych stron Polski, który był prezentowany na MFF w Rotterdamie oraz zdobył nagrodę na festiwalu w Gdyni. Liczne nagrody uzyskał również jej film dyplomowy „Kilka prostych słów", w którym główną rolę zagrała Agata Kulesza.

 

Reżyserka samodzielnie zadebiutowała w 2010 roku filmem „Skrzydlate świnie", gdzie zagrali tacy aktorzy jak Paweł Małaszyński, Olga Bołądź, Agata Kulesza, Eryk Lubos czy Cezary Pazura. Film był nominowany w kilku kategoriach do nagrody Złotej Kaczki.

 

Anna Kazejak jest również realizatorką filmu dokumentalnego „Bocznica" (2009) oraz serialu telewizyjnego „Bez tajemnic" (2011-2013). W 2014 roku ukazał się jej film fabularny „Obietnica", który został nagrodzony na festiwalach w Gdyni, Wiedniu i Moskwie.