Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

SZYMON BOBROWSKI


Szymon BobrowskiJeszcze przed ukończeniem studiów debiutuje na deskach Teatru Studyjnego '83 w Łodzi podwójną rolą Geografa i Zwrotniczego w spektaklu " Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego w reż. Andrzeja Mellina. Studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej Łodzi kończy, zdobywając nagrodę III stopnia za rolę w przedstawieniu dyplomowym Arthura Millera "Czarownice z Salem" na XIII Łódzkim Przeglądzie Spektakli Dyplomowanych Szkół Teatralnych.

 

Po studiach pracuje w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Nowym w Poznaniu i Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 2002 roku związuje się z Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie i pojawia się w sztuce „Madame Molier" w Teatrze Telewizji.

 

W kinie debiutuje w filmie psychologicznym "Kamień na kamieniu" w reżyserii Ryszarda Bera. Gra też wiele ról epizodycznych w produkcjach takich jak "Demony wojny według Goi" Władysława Pasikowskiego czy "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" Krzysztofa Zanussiego. Rozpoznawalność zapewnia mu kreacja gangstera o pseudonimie Skalpel w filmie "Świadek koronny" i jego rozszerzonej wersji telewizyjnej - "Odwróceni". U Zanussiego gra po raz kolejny w 2008 roku w filmie "Serce na dłoni". Rok później występuje w komedii Olafa Lubaszenki "Złoty środek", a w 2011 roku wciela się w rolę Kazika w wielokrotnie nagrodzonej "Róży" Wojciecha Smarzowskiego. W 2012 roku gra główną rolę w filmie „Bokser", inspirowanym życiem Przemysława Salety. Również w tym roku podczas 17. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odciska swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd.

 

Dzięki emitowanym w telewizji serialom („Odwróceni", "Na dobre i na złe", "Magda M.", „Lekarze", „Twarzą w twarz" czy „Prawo Agaty") aktor zdobywa duże grono sympatyków. Ostatnio można go było zobaczyć w produkcji "Krew z krwi", a w przyszłym roku wystąpi w filmie „Powidoki" w reż. Andrzeja Wajdy.