Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

SZTUKA SOLI

Sztuka Soli

13. Solanin Film Festiwal to nie tylko filmy, ale także imprezy towarzyszące. W tym roku Solaninowi po raz pierwszy towarzyszyć będzie wydarzenie artystyczne w niespotykanej do tej pory formule. Sztuka Soli to projekt, który ma promować alternatywne sztuki wizualne na terenie województwa lubuskiego.

W tym roku Solaninowi po raz pierwszy towarzyszyć będzie wydarzenie artystyczne w niespotykanej do tej pory formule. Sztuka Soli to projekt, który ma promować alternatywne sztuki wizualne na terenie województwa lubuskiego.

Chcemy przybliżyć trzy dziedziny: fotografię reprezentowaną przez Katarzynę Klimkowską, ceramikę reprezentowaną przez Adę Bednarek oraz sztuki wizualne reprezentowane przez Ewelinę Dymek. W ramach wystaw pod nazwą „Sztuka Soli” chcemy wyjść ze sztuką do mieszkańców i wprowadzić ją do popularnych i uczęszczanych miejsc. Takie działania pozwoli na obcowanie z uznanymi sztukami wizualnymi nie jako „przy okazji” – bezkonieczności specjalnej wycieczki do galerii sztuki współczesnej.


Wystawę poprzedzą warsztaty, dla osób powyżej 16 roku życia, podczas których uczestnicy, będą mieli okazję poznać tajniki sztuk wizualnych od uznanych polskich alternatywnych twórców, co pozwoli na edukację kulturalną z dziedziny fotografii oraz ceramiki. Zarówno wstęp do miejsc, gdzie będą wystawiane prace, jak i udział w warsztatach będą bezpłatne.

W dniach 16-17.08.2021 zorganizujemy w Nowej Soli warsztaty artystyczne, na których uznani graficy i artyści będą dzielić się swoim doświadczeniem i uczyć odmiennego od przyjętego przez placówki edukacyjne podejścia do twórczości.

Więcej o projekcie oraz zapisy: www.sztukasoli.pl