Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

MAGDALENA RÓŻCZKA

Magdalena Różczka

 

Urodziła się 27 lipca w Nowej Soli. Aktorka teatralna i filmowa, dubbingowiec. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Jedna z najbardziej znanych i lubianych aktorek telewizyjnych i filmowych młodego pokolenia.

 

W czasach liceum uczęszczała do nowosolskiego teatru amatorskiego Terminus A Quo. Po dwóch latach studiowania zielonogórskim Uniwersytecie zdecydowała się je rzucić, by w stolicy szlifować talent na wydziale aktorskim. Naukę ukończyła w 2004 r. Zaczynała od małych ról w serialach (Klan, Rodzina Zastępcza, Samo Życie). Ale już w 2005 roku zagrała główną rolę w Lekarzu drzew u boku Marii Pakulnis oraz serialu Wiedźmy. Przełomem okazała się rola u boku Borysa Szyca w Oficerze (2006).

 

Aktorka zaczęła pojawiać się coraz częściej na wielkim ekranie. Rolę Matyldy w Rozmowach nocą czy Monii w Lejdis znają wszyscy. Można było ją oglądać w serialu Usta usta u boku Pawła Wilczaka czy Czasie Honoru. Kilkakrotnie użyczyła głosu do dubbingu. Nie unika także kina offowego. Wystąpiła w Toalecie nieczynnej, Siedem przystanków na drodze do raju oraz Niedosycie. Obecnie można ją oglądać w serialu Lekarze.

 

Magda Różczka była w jury 2. Solanin Film Festiwal 2010