Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

Piotr Matwiejczyk

PIOTR MATWIEJCZYK

 

To prawdziwy „człowiek orkiestra” – reżyser, scenarzysta, producent, montażysta, aktor, realizator zdjęć, a ponadto kompozytor i scenograf.Trzydziestodwulatek, wrocławianin.

 

Od wielu lat związany z polskim kinem niezależnym – w swoim dorobku ma około 100 filmów, w większości są to pastisze amerykańskich produkcji.

 

Początkowo współpracował z bratem, Dominikiem. Od 2000 roku zdecydował się usamodzielnić i w 2001 r. wspólnie z ludźmi ze Studium Filmowego we Wrocławiu –  Bartoszem Gałązką, Dawidem Antkowiakiem, Michałem Ostromęckim, Maciejem Kurpiowskim – założył wytwórnię Muflon Picture. Efektem ich działalności jest 9 pełnometrażowych obrazów i ponad 30 krótkich filmów.

 

 

Najważniejsze nagrody:

„Między nami dzieciakami” (2004) film krótkometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu otrzymałNagrodę Główną w kategorii fabuła II.

W 2006 roku otrzymał nominację do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego (OFFskary) w kategorii Najlepszy scenariusz.

„Homo Father” (2005) na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Nagrodę Specjalną w Konkursie Kina Niezależnego.

„Wstyd” (2006) Wrocławska Nagroda Filmowa w konkursie "Nowe Kino Polskie" przyznana na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Nowe Horyzonty" (obecnie T-mobile Nowe Horyzonty).

 

Piotr Matwiejczyk był gościem 4. Solanin Film Festiwal 2012