Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

AUG & ORH MEDIEN PREZENTUJE

Cold Storage

COLD STORAGE

Reżyseria: Thomas Freundlich
Produckja: Finlandia 
Czas: 9 minut

 

Cold Storage to krótki film, w którym pomieszane są różne gatunki filmowe (od filmu tanecznego po wykorzystanie tricków klasycznej komedii niemego kina). Na odludnym arktycznym brzegu, samotny rybak odkrywa swojego prehistorycznego odpowiednika zamrożonego w lodzie i odtaja go. W ten sposób odkrywa swoją bratanią duszę.

 

Night Herald

NIGHT HERALD

Reżyseria: Julia Górniewicz & Julia Sausen
Produckja: Niemcy
Czas: 15 minut

10-letni Leo i jego mama kopią na pustynnym pustkowiu dwa groby. Jeden jest przeznaczona dla Leo, który ma przeżyć niezwykły rytuał przejścia. Nocna podróż ma go przemienić. Wahający się Leo staje w obliczu samotnego doznania. Jednak obrzęd zostaje zakłócony, a główny bohater znajdzie się w niebezpieczeństwie.

 Too-Tash

TOO - TASH

Reżyseria: Dariusz Sipowski,
Produckja: Polska, Anglia
Czas: 15 minut

 "Too-Tash" to krótki film dokumentalny z gór Pamir w Tadżykistanie. Stary koczownik Kirghiz opowiada historię z przeszłości, gdy ludzie i duchy żyli razem.

 

The Station

THE STATION

Reżyseria: Jocelyn Wat
Produckja: Anglia
Czas: 4 minuty
 

Staruszka czeka na dworcu na małą dziewczynkę. Czas płynie, a jej córki ciągle nie ma. Okazuje się, że czeka na niewłaściwym peronie! Aby uratować córkę, starsza pani musi pokonać morskie fale i górskie wzniesienia. Czy to wszystko nie jest zbyt dużym wysiłkiem dla bohaterki, która robi wszystko aby uratować to, co dla niej najcenniejsze?

 

Die Pförtner

 

DIE PFÖRTNER

Reżyseria: Mirko Hans
Produckja: Niemcy
Czas: 9 minut

Człowiek w budynku szuka pokoju 990. Ma odbyć rozmowę o pracę jako strażnik. Jednak, aby odnaleźć drogę do pokoju, musi stoczyć walkę z budynkiem, który zwodzi go różnymi krętymi ścieżkami. Poszukiwania pokoju są swego rodzaju testem, które mają dowieść, że jest godnym kandydatem na strażnika.