Film opowiada o Justynie, która studiuje taniec, a jej życie jest pełne miłości, ruchu
i imprez. Pewnej spokojnej jesiennej nocy dochodzi do brutalnego wydarzenia, które przerywa jej beztroskę.
O twórcy: Joanna Różniak - pochodzi z Krakowa, studiowała literaturę angielską i hiszpańską na Uniwersytecie w Edynburgu, a następnie rozpoczęła studia na kierunku reżyseria w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.
Obraz przedstawia historię nastoletniej Zosi, która jest słyszącym dzieckiem niesłyszących rodziców. Wraz z tatą wyrusza zawalczyć o udział w swoich wymarzonych zawodach pływackich, do których przez niedopatrzenie ojca nie została dopuszczona. Po drodze bohaterowie napotykają komplikacje, które stawiają dziewczynę w roli tłumacza i pośrednika po
między niesłyszącym ojcem, a resztą świata. Posiadanie głosu staje się dla bohaterki nie tylko przywilejem, ale również ciężarem.
O twórcy: Gracjana Piechula - absolwentka filozofii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach Aktualnie studiuje reżyserię w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2016 roku zrobiła sobie przerwę i pojechała autostopem do Azji i Australii. Jej poprzedni film – „Gniazdo" – zakwalifikował się do oficjalnej selekcji wielu polskich
i międzynarodowych festiwali, takich jak Camerimage Festival czy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
K. wraz z nieodłączną matką wygrywa konkurs kopania grobów, którego wygrać nie powinien. To nie podoba się organizatorom, którzy dają mu nauczkę, pozbawiając go tego, co było dla niego najważniejsze.
O twórcy: Bartłomiej Błaszczyński - mąż, ojciec, aktor Teatru Śląskiego w Katowicach (ponad 35 ról teatralnych), reżyser teatralny. Jego spektakl teatralny „Staś i zła noga" był nagradzany na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych. Jego pierwszy krótkometrażowy film dokumentalny „Seal Story" został zaproszony na Prix Europa, Festiwal Filmowy Millennium Doc Against Gravity, ZOOM – ZBLIŻENIA. Jest także wykładowcą akademickim i studentem reżyserii filmowej w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
To historia Nikodema, który w ramach nowego programu penitencjarnego odbywa wyrok w domu Mai i Łukasza. Para ma nad nim pełną władzę i z zaskoczeniem przyjmuje informację o pozytywnym rozpatrzeniu apelacji i odzyskaniu przez Nikodema wolności. Chociaż bohaterowie mogliby się rozstać i nigdy więcej nie spotkać, spędzają razem jeszcze jeden dzień.
O twórcy: Grzegorz Piekarski - absolwent mechatroniki na Politechnice Warszawskiej. Stypendysta programu „Młoda Polska" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie studiuje reżyserię filmową w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Alicja odlicza tygodnie do narodzin córki. Z niecierpliwością czeka nie tylko na swoje dziecko, ale także na męża, który pracuje za granicą. Oksana, młoda Ukrainka, przybywa, by pomóc jej wydać na świat długo wyczekiwaną córkę, ale ich życie pod jednym dachem staje się trudniejsze niż się spodziewały. Napięcie rośnie. Z godziny na godzinę nasila się zazdrość, strach i niepewność.
O twórcy: Katarzyna Sikorska – studentka reżyserii filmowej w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Reżyserka i scenarzystka krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych: „Szeptacz" (2019), „Przerwa jest zawsze trzecia" (2019), „Gdy nadchodzi noc" (2021) oraz „Dostawa" (2021).
Kuba dorasta w małej wiosce, w której nic się nie dzieje. Jest wychowywany przez ojca alkoholika, hodowcę owiec. Chłopak spędza czas włócząc się i wygłupiając z przyjaciółmi. Pewnego dnia we wsi pojawia się stary przyjaciel z dużego miasta. Jego obecność zbiega się z atakiem wilków na rodzinną hodowlę owiec. Bohater zaczyna odkrywać swoją seksualność i wkrótce staje przed trudnym wyborem.
O twórcy: Bartosz Brzeziński – student kulturoznawstwa i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Reżyser teledysków oraz krótkometrażowych filmów: „Granica" i „Zamiast".
Twardy skinhead Adam ignoruje swoją niepełnosprawność, mimo że próbuje zdominować swoich bliskich. Decyzja troskliwego brata o zmianie pracy zmusza bohatera do ponownego rozważenia swojej sytuacji i zmierzenia się z własnymi ograniczeniami.
O twórcy: Konrad Kultys – student Wydziału Reżyserii Filmowej i absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jego niezależne filmy dokumentalne: „Tensity" (2018) i „FUTHARK" (2020) były pokazywane na wielu festiwalach. Konrada interesują głównie zjawiska polityczne i przemiany społeczne w kontekście ich wpływu na wizualny aspekt otaczającej rzeczywistości. „Stagnant" (2021) to jego krótkometrażowy debiut fabularny.
Młody chłopak puka do drzwi starego domu, chcąc wynająć pokój. Otwiera mu ubrana w szlafrok właścicielka. Kobieta chce się pozbyć gościa, ale gdy dowiaduje się, że chodzi o wynajem, zgadza się oprowadzić go po willi. Stancja okazuje się zapuszczona, a z każdym zwiedzonym pokojem i kolejnym poznanym lokatorem wydaje się coraz dziwniejsza... Chłopak chce się stamtąd wydostać, ale to nie takie proste.
O twórcy: Adrian Apanel – reżyser i scenarzysta. Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Debiutował na Krakowskim Festiwalu Filmowym swoim szkolnym projektem „Niezniszczalni". Jako student zaczął reżyserować filmy dokumentalne dla Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Jego film dyplomowy, komedia akcji pod tytułem „Rap Braders", był prezentowany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych i cieszył się uznaniem publiczności na całym świecie, m.in. w Indiach, Stanach Zjednoczonych i na Karaibach.
Eryk jest vlogerem dokumentującym swoje przygotowania do debiutu w kulturystyce. Pomaga mu kobieta jego życia – nadopiekuńcza matka Teresa. Przed zawodami mężczyzna poznaje Monę. Gdy wychodzą na randkę, świat online zderza się z rzeczywistością. Ale i tak jest mniej bolesny niż debiut Eryka.
O twórcy: Piotr Trojan – aktor, scenarzysta i reżyser. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zdobywca głównej nagrody aktorskiej na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Uczestnik programu Wajda School Studio Prób i były wykładowca szkoły aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Od 2015 roku pracuje jako dramaturg i reżyser teatralny. Za pierwszoplanową rolę w „25 lat niewinności. Przypadek Tomka Komendy" Jana Holoubka otrzymał nagrody na festiwalach w Gdyni i Koszalinie.
Otyły chłopiec Wojtek nie tylko nie ma pewności siebie, ale wstydzi się także swojej matki Doroty, która prowadzi podupadły sklep spożywczy. Pewnego dnia postanawia ją zmienić i buntuje się przeciwko mamie.
O twórcy: Maciej Jankowski – absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyseriy w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jego filmy krótkometrażowe były pokazywane na wielu festiwalach filmowych na całym świecie, takich jak: Festiwal Filmowy w Poitiers, Warszawski Festiwal Filmowy, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Moskwie DOKer, Festiwal Filmów Społecznych PerSo-Perugia, Krakowski Festiwal Filmowy i inne.