Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

MOC Z COTTBUS FILMFESTIVAL

Cottbus

Podczas Solanina prezentujemy wybrane filmy z Film Festiwal Cottbus - wiodącego niemieckiego festiwalu kina wschodnioeuropejskiego. To w Cottbus twórcy ubiegają się o statuetkę LUBINA (co po łużycku znaczy: urokliwa). Tegoroczna 28 edycja odbędzie się od 6 do 11 listopada.

Szczegóły: www.filmfestivalcottbus.de

THE DRAGON/ ZMIJ/ SMOK

Produkcja: Niemcy
Rok produkcji: 2016
Reżyseria: Angela Schuster
Czas: 15 min

 Dragon

Opis:

III Rzesza Niemiecka - rok 1938. W Łużycach swoją małą ojczyznę ma mniejszość serbołużycka. Mała dziewczyna z tamtejszej społeczności marzy o tym, aby smok zmienił los jej rodziny na lepsze. Tymczasem dorośli w całym kraju również pokładają swoje nadzieje w jedynym Odkupicielu. Film opowiada o starosłowiańskiej legendzie i niemiecko-łużyckiej historii w regionie wokół Hoyerswerdy.

Obraz Angeli Schuster - zwyciężczyni Cottbuser FilmSchau 2016.

 

 

 

OBST & GEMÜSE/ OWOCE I WARZYWA

Produkcja: Niemcy
Rok produkcji: 2017
Reżyseria: Duc Ngo Ngoc
Czas: 28 min

Warzywa i owoce

Opis:

Film autorstwa wietnamskiego reżysera skupia się na eksplorowaniu przestrzeni międzykulturowego dialogu toczącego się w zaskakująco znajomej scenerii codzienności sklepu warzywno-owocowego i uwypukleniu istoty relacji międzyludzkich, gdzie „swoje" i „obce" nieustannie ścierają się i przeplatają. Obraz Duc Ngo Ngoc został nagrodzony na 27. FilmFestival Cottbus za FAREWELL HA LONG nagrodą porozumienia między kulturami DIALOG.