Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

NEZÁVISLÝ 3KINO FEST PRAHA

3 KINO

Celem festiwalu 3Kino Fest w Pradze jest pokazanie widzom tego, co najlepsze we współczesnej kinematografii trzech krajów Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech i Węgier. Szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość polskich filmów, których czeska publiczność nie zna za dobrze. Szczegóły znaleźć można na stronie www.3kino.cz

modelarza

MODELARZ

NIEDZIELA 22.08.2021 - 13:30

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Petr Zelenka
Czas: 109 min

Obsada:

Kryštof Hádek
Jiří Mádl
Veronika Kubařová
Zuzana Fialová
Richard Stanke

Opis fabuły:

Współczesna Praga. Dwaj kumple prowadzą dobrze prosperującą wypożyczalnię dronów. Jeden z nich, Plech po godzinach raper, marzy o wielkich pieniądzach i stabilizacji. Drugi – Pavel – właśnie wrócił z zagranicy. Jest chemikiem i znakomitym pilotem dronów. Marzy o sprawiedliwości i własnym wkładzie w naprawę świata. Drony są dla nich przepustką do miejsc i ludzi, do których w inny sposób nie mieliby dostępu. Wśród ich klientów jest kandydat na prezydenta, artyści przygotowujący happeningi czy agencje reklamowe. Z pomocą dronów obserwują elektrownie, noszą na wybiegu luksusowe torebki. Kiedy Pavel postanowi użyć drona do czegoś całkiem innego niż zazwyczaj, sytuacja zacznie się mocno komplikować... Znakomity czeski reżyser powraca z thrillerem politycznym, w którym bohater, mając obsesję na punkcie sprawiedliwości, szuka jej za wszelką cenę. Nawet poza granicami prawa. A dron staje się jego bronią i narzędziem zemsty.

Po filmie spotkanie z Vavrincem Menslem, dyrektorem festiwalu 3Kino Praha

 

Akademia Filmowa Mirosława Ondricka w Pisku

FAMU

 

jak

ZAGUBIONY W TRANSPORCIE

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Barbora Kočičková
Czas: 23 min

Opis fabuły:

Jak dobrym przyjacielem jesteś? Możesz to udowodnić? Takie wyzwanie dostają Matěj i Dominik od wariata jakim jest Albert.

Unik

UNIK

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Lev Ushtei
Czas: 6 min

Opis fabuły:

Film opowiada o chłopcu zmagającym się z rozwodem swoich rodziców. W swoich snach walczy ze złem, aby pogodzić mamę i tatę.

Klub_smichu

KLUB ŚMIECHU

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Jindřich Vosecký
Czas: 20 min

Opis fabuły:

Społeczeństwo jest ustabilizowane. Większość chorób, bieda oraz bezrobocie zostały wyeliminowane. Szczęście czekało na ludzki gatunek – ale nie byli oni wcale szczęśliwi. Znikąd rozpoczęła się fala samobójstw, która zalała ziemie. Enriko, obiecujący naukowiec, wykorzystuje co najlepsze z tej sytuacji i zakłada Klub Śmiechu. Laura, młoda introwertyczka, decyduje zapisać się do klubu w nadziei na odnalezienie straconej radości z życia, po tym jak jej siostra umiera. Film zainspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z 1930r., kiedy to fala samobójstw zalała Budapeszt w niewyjaśnionych okolicznościach. Wtedy profesor wykorzystał to i ufundował instytucję, w której uczono ludzi śmiać i cieszyć się ich życiem.

Lov

POLOWANIE

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Pavel Bartovský
Czas: 11 min

Opis fabuły:

Młoda złodziejka Eva wraz z jej przyjacielem Martinem okradają opuszczone domki i wracają do domu jej starym autem. Kiedy Eva stara się zarobić pieniądz na nowe życie i zapomnieć o jej brudnej przeszłości wypełnionej kradzieżami, jej przyjaciel Martin próbuje zbijać jak najwięcej forsy jak to możliwe, aby kupować alkohol i bawić się w barach. Kulminacja ich sprzeczki następuje w jednym domku, do którego się włamali, kiedy to dokonują straszliwego odkrycia w piwnicy i uświadamiają sobie, że nie są tutaj sami...

Kain_a_Abel

KAIN I ABEL

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Radim Grzybek
Czas: 23 min

Opis fabuły:

Karol to młody mężczyzna, który nie może odnaleźć wiary, mimo iż jego brat jest księdzem. Wręcz przeciwnie, jest on na złej ścieżce, kradnąc i trzymając się podejrzanego towarzystwa. Niestety, grupa przekracza linie i KAROL jest światkiem, a także współwinnym morderstwa. Z pomocą jego brata Alberta zmienia swoją tożsamość i ukrywa się w klasztorze. Karol zaczyna nowe życie z dala od swojej przeszłości. Jednak czy będzie to wystarczające aby uciec w obliczu współudziału? A szczególnie w obliczu siebie i swojego sumienia?

Budu_z_tve_krasy_it

BĘDĘ ŻYŁ Z TWEGO PIĘKNA!

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Tereza Vokatá
Czas: 26 min

Opis fabuły:

Dokument opisujący życie małego teatru z oryginalnym podejściem do opowiadania tradycyjnych historii.

Irska_pani

SPRAWA ŻONY I ŚMIERCI

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Andrea Kmecová
Czas: 7 min

Opis fabuły:

Małżeństwo wyższej klasy (Irlandia, przełom XVIII i XIX wieku) ucierpi z powodu nieszczęścia. Śmiertelna choroba szerzy się w mieście z powodu braku jedzenia i wody. Żona nagle zapada w śpiączkę. Doktor stwierdza zgon. Po pogrzebie dwie hieny cmentarne włamują się do grobu. Kiedy kradną jej biżuterie, jej pierścionek ślubny nie chce zejść, ze względu na jej spuchnięty palec, więc go odcinają. Struga krwi przeszywa ją. Odstrasza złodziei, którzy udają się do domu. Załamany mąż siedzi w domu. Nigdy nie przyszłoby mu do głowy, że do drzwi tego wieczoru puka nie kto inny jak jego świeżo pochowana żona.

Poklad

SKARB

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Aizhan Kyndybayeva
Czas: 9 min

Opis fabuły:

Skarb jest nowoczesnym podejściem do klasycznego wiersza o tej samej nazwie autorstwa K. J. Erben. Film opowiada historie pobożnej, biednej kobiety, która, dzięki Boskiej łasce, znajduje skarb, ale ostatecznie pada ofiarą jej własnej chciwości. Całość została zaadaptowana jako krótki, niemy film.