Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

NEZÁVISLÝ 3KINO FEST PRAHA

3 KINO

Celem festiwalu 3Kino Fest w Pradze jest pokazanie widzom tego, co najlepsze we współczesnej kinematografii trzech krajów Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech i Węgier. Szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość polskich filmów, których czeska publiczność nie zna za dobrze. Szczegóły znaleźć można na stronie www.3kino.cz

Akademia Filmowa Mirosława Ondricka w Pisku

FAMU

 

Teuner

TEUNER

Produkcja: Czechy
Reżyseria: Ondřej Veverka
Czas: 29 min

Opis fabuły:

Dramat psychologiczny oparty na rzeczywistych wydarzeniach opisuje powojenne losy współpracownika Protektoratu i kierownika tzw. Kuratorium Wychowania Młodzieży w Czechach i Morawach, dr Františka Teunera. W komunistycznym więzieniu w latach 50. jako lekarz więzienny zyskuje szacunek większości więźniów. Karel Kalina nie należy jednak do większości...

C5

C5

Produkcja: Czechy
Reżyseria: Štěpánka Moudrá
Czas: 5 min

Opis fabuły:

C5 to termin medyczny określający kręg szyjny - piąty od góry. Jest to również również kręg, od którego w dół sparaliżowany jest Jiří Čeloud. Jiří doznał kontuzji, skacząc do wody w wieku 16 lat. Opisuje swoje pierwsze emocje po usłyszeniu diagnozy (tetraplegia) i opowiada o swoich życiowych wyborach, które doprowadziły go do zaskakująco śmiałego życia.

Ciężar Aksamitu

CIĘŻAR AKSAMITU

Produkcja: Czechy
Reżyseria: Pavel Sýkora
Czas: 7 min

Opis fabuły:

Dramat psychologiczny o człowieku, który był członkiem komunistycznej policji w okresie, który przeszedł do historii jako Aksamitna Rewolucja. Kiedy czeski naród walczył o swoją wolność, nasz bohater znalazł się po złej stronie barykady. Czasy się zmieniły, ale ludzie nie zapominają. Tak samo wyrzuty sumienia, które utrzymują się w postaci koszmarów, które powracają do niego każdej nocy.

Little Bit a Snack of It

LITTLE BIT A SNACK OF IT

Produkcja: Czechy
Reżyseria: Andrea Kmecová
Czas: 7 min

Opis fabuły:

Samozwańczy krytyk kulinarny jest zdeterminowany, aby zniszczyć reputację kolejnej restauracji. Jego droga krzyżuje się z jednym z najlepszych szefów kuchni w mieście. Mimo wysiłków kucharza, karta dań nie zadowala krytyka. Szef kuchni postanawia przygotować posiłek dostosowany do charakteru krytyka.

Niebieski słoń

NIEBIESKI SŁOŃ

Produkcja: Czechy
Reżyseria: Vojtěch Papp
Czas: 15 min

Opis fabuły:

Niebieski słoń opowiada historię dwóch przyjaciół, słonia i jego hodowcy, którzy w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostali wyrzuceni z zoo i znaleźli się na ulicy. Głównym tematem tej historii jest przyjaźń i to, jak ważne jest uświadomienie sobie wartości posiadania kogoś, na kim można polegać w trudnych sytuacjach życiowych. Niebezpieczeństwo wystawia na próbę ich krechą przyjaźń i zdolność do przeciwstawiania się pułapkom otaczającego ich świata.

Alicja w Krainie Czarów

ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Produkcja: Czechy
Reżyseria: Tereza Votoupalová, Daniel Geisseder
Czas: 2 min

Opis fabuły:

Ten film to możliwa animacja tytułowa do przyszłego filmu Alicja w Krainie Czarów. Animowana opowieść o Alicji w Krainie Czarów z kilkoma nowymi wkładami oraz oprawą wizualną opowieści.

Krew i łzy

KREW I ŁZY

Produkcja: Czechy
Reżyseria: Daniel Titl
Czas: 20 min

Opis fabuły:

Futbol amerykański to bardzo twarda gra. Na początku może się wydawać brutalna. Jednak to tylko jedna strona medalu. Z czasem odkrywasz, że duże mięśnie, wytrzymałość fizyczna i duch walki to nie jedyne cechy, których potrzebują gracze. Futbol amerykański to przede wszystkim gra zespołowa, do której niezbędne jest zrozumienie kolegów z drużyny oraz przeciwników. Na podstawie doświadczenia autora, ten sport to nie tylko mecze weekendowe, ale także styl życia.

Lucky Tom

LUCKY TOM

Produkcja: Czechy
Reżyseria: Adam Kůs
Czas: 20 min

Opis fabuły:

Lucky Tom to czarna komedia, której bohater pracuje jako „posłaniec". Przekazuje wiadomości, groźby, niekiedy kilka ciosów. Zachowuje spokój i uprzejmą fasadę, dopóki sprawy nie wyślizgują mu się z rąk. Bez kontroli!