Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

OFF DO POTĘGI 

FILMOWY SZM@T Z MICHAŁEM KASPRZAKIEM

 SOBOTA 21.08.2021 - 12:45 - CKZIU ELEKTRYK: SALA ELEKTRYCZNA

Michał Kasprzak

Michał Kasprzak (1985 – 2020)

Nowosolanin, aktor, przyjaciel festiwalu i pierwowzór postaci Solanina. Od 2006 roku był ważnym aktorem teatru Terminus A Quo, gdzie stworzył charakterystyczne role, np. w monodramie „Ja, Ediczka" (współreżyseria z Edwardem Gramontem), za który w 2011 r. otrzymał Grand Prix na IV Festiwalu Monodramów 42-200 w Częstochowie. W tym samym czasie zagrał główne role w nowosolskich produkcjach filmowych „Trzech ich było" w reżyserii Konrada Paszkowskiego i „Solanin" w reż. Eliasza Gramonta, Michała Kasprzak i Konrada Paszkowskiego. W latach 2008 – 2010 studiował w Warszawskiej Szkole Filmowej, Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy. Później występował w takich serialach jak m.in. „Klan", „M jak miłość", „Ojciec Mateusz", „Na Wspólnej", „Malanowski i partnerzy" czy „Ukryta prawda". Jego gra charakteryzowała się naturalnością, nadzwyczajną ekspresją i nietuzinkowym humorem. Ostatnia rola filmowa Michała to udział w filmie Marii Sadowskiej „Dziewczyny z Dubaju". Praca na planie z reżyserką oraz producentką Dodą, były dla niego ważnymi doświadczeniami i nie mógł doczekać się efektu finalnego. Wciąż czekamy na premierę tego filmu, która przewidziana jest na jesień tego roku.

Z festiwalem związany był od początku, od czasu do czasu powracając do roli „białego superherosa", Solanina. Odszedł nagle jesienią, ubiegłego roku. To będzie pierwsza edycja SFF bez obecności Michała.

„Od dziecka byłem kinomanem. Podziwiałem takich aktorów, jak Al Pacino, czy Sylvester Stallone i zawsze fascynowało mnie to jak to jest, że oglądam film i jednoczę się z bohaterem. Moją pasją było oglądanie filmów. Później był teatr. Trafiłem do najlepszego teatru offowego w Polsce, zacząłem tam grać i zrozumiałem, że to jest to. Wtedy poczułem, że to jest coś co chce robić w życiu".

Solanin

SOLANIN

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2009
Reżyseria: Eliasz Gramont, Michał Kasprzak, Konrad Paszkowski
Czas: 60 min

Michał Kasprzak wciela się w dezertera, który w XXI wieku jest już Solaninem. Biega, bije zbirów i potrafi po szekspirowsku zagrać superbohatera, który jest biały i łysy. 

TIB

TRZECH ICH BYŁO

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2006
Reżyseria:  Konrad Paszkowski
Czas: 36 min

Michał Kasprzak wciela się w prywatnego detektywa Georga Hustona, który ściga morderców swojej córki, ale nie potrafi poradzić sobie z problemami w pracy i w domu. 

Godbye Lechu

GOODBYE LECHU

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2006
Reżyseria: Konrad Paszkowski
Czas: 12 min

Michał Kasprzak wciela się w terrorystę, który chce, aby cała Polska słuchała czcigodnego radia Ojca Dyrektora. 

 

Cisza

GDY NASTAJE CISZA

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Łukasz Klimczyk
Czas: 6 min

Michał Kasprzak wciela się w brata Marii, apodyktycznego tyrana, samozwańczego władcy domu.

Radioactive

SCENY Z KZA

Czas: 10 min

Michał Kasprzak wciela się w różne róle, którym towarzyszy alkohol, pracoholizm i wiara w siebie. 

 


Deep Dive

POKAZ SPECJALNY: DEEP DIVE

SOBOTA 21.08.2021 - 16:45 - CKZIU ELEKTRYK: SALA ELEKTRYCZNA

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2021
Reżyseria: Łukasz Klimczyk
Czas: 6:30 min

Opis fabuły:

Młoda kobieta opuszcza swoją kochankę chcąc spędzić ostatnie godziny nad morzem. Na miejscu okazuje się, ze jej miłość jest silniejsza niż jakakolwiek inna więź.

Po filmie spotkanie z reżyserem Łukaszem Klimczykiem