Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

SŁOWACKIE DOSOLENIE: FILMY STUDENCKIE VSMU BRATYSŁAWA

VSMU

Projekt: wycieczka

Uważasz, że brakuje Ci podróży. Nam też. Wybierzmy się razem na wirtualne szlaki wycieczkowe i wykorzystajmy wszystkie dostępne alternatywy. Projekt: wycieczka to pakiet wszelkiego rodzaju doświadczeń podróżniczych po obniżonej cenie.

  

0

FRAGMENT 0

Reżyseria: Michal Žilinský
Czas: 9 min

Opis fabuły:

Eksperymentalny film Fragment 0 rozgrywa się w organicznym obszarze pozbawionym uniwersalnych praw fizycznych, procesów naturalnych i człowieka, którego brak wskazuje na ukryte formy świata w skończonym lub pierwotnym momencie pierwotnego momentu 0. Ambiwalentna przestrzeń Fragmentu 0 opiera się na historię konkretnego miejsca, gra w wirtualną grę przy braku własnego pierwowzoru i własnej historii.

Ospalky

OSPALKY

Reżyseria: Kateřina Hroníková
Czas: 28 min

Opis fabuły:

Libuše i Jaromír, starsza para, spędza swój czas w podstępnym cyklu rutynowych aktywności i ciągłej fizycznej bliskości, który oddalił ich od siebie emocjonalnie. Obietnica zmiany przychodzi do nich w postaci firmy zwanej Słońce.

Yours

TWÓJ

Reżyseria: Pavol Čižmár
Czas: 6 min

Opis fabuły:

Kompozycja muzyczna filmu „Twój" jest stworzona w szczególny sposób, aby sama prowadziła narrację historii. Opowiada o młodej kobiecie, która nie może pogodzić się ze śmiercią jej chłopaka. Używając wirtualnej rzeczywistości odkrywa nowy sposób ponownego spotkania razem. Nowa wirtualna przyjemność staje się jednak dla niej, zarówno zależnością jak i więzieniem.

Journey

PODRÓŻ

Reżyseria: Marek Jasaň
Czas: 9 min

Opis fabuły:

Podróż to historia mężczyzny, który marzy wchodząc do umysłów ludzi dokoła niego, kradnąc ich sny, pożądania i osobiste doświadczenia, w celu wypełnienia swojego, pustego umysłu.

Oslobodenie

O(NIE)SWOBODZIE

Reżyseria: Paula Reiselová
Czas: 20 min

Opis fabuły:

Film to osobisty eksperyment reżyserki, która porzuciła odpowiedzialność za życie na drodze ku wolności. Używając sieci społecznościowych pozwala anonimowym obserwującym decydować za nią. Jak Alicja w krainie czarów, która przyniosła do swego życia dziwne i fantastyczne elementy, wpadając do króliczej nory, tak reżyserka filmu ma nadzieje na pewną przerwę od jej typowych limitów. Odważysz się zadecydować?

Pozdrav_z_Nigerie

POZDROWIENIA Z NIGERII

Reżyseria: Paula Reiselová
Czas: 20 min

Opis fabuły:

Kiedy dziadek Emil dostaje email od nigeryjskiego księcia proszącego go o pomoc finansową, nie ma on żadnego innego wyboru (mimo dezaprobaty całej reszty rodziny) niż wysłanie mu pieniędzy. Nigeryjski książę obiecuje w zamian nie tylko swoją królewską wdzięczność, ale także połowę jego dziedzictwa.