Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

21-25/08 Nowa Sól

SŁOWACKIE DOSOLENIE: FILMY STUDENCKIE VSMU BRATYSŁAWA

VSMU

 

(A)way

reż. Soňa Nôtová

Away

Europejska dziewczyna i muzułmański chłopiec, oboje uciekają z ojczyzny z różnych powodów spotykając się w Grecji. Otwierają serca i czekają na najlepszą przyszłość. Ponieważ dom nie jest tylko miejscem na mapie.

Poetika Anima 

reż. Kriss Sagan

Poetika Anima

Poetika Anima to nie narracyjny film animowany oparty na lirycznym wierszu stworzonym przez syntezę notatek reżysera. Niezliczone symbole i metafory wizualne, a także oryginalna nastrojowa muzyka Frederica Robinsona, tworzą opowieść bogatą w interpretacje o kobiecie, która przekształca swoje zniechęcenie w płynnej czasoprzestrzeni.

Podróż / Cesta

reż. Marek Jasaň

Cesta

Podróż to opowieść o człowieku, który marzy o tym, by wejść do umysłów otaczających go ludzi, kradnąc ich marzenia, pragnienia i osobiste doświadczenia, aby wypełnić swój własny, pusty umysł.

TERAPIA PODRÓŻĄ

Produkcja: Słowacja
Rok produkcji: 2018
Reżyseria: Michal Baránek
Czas: 36 min

TERAPIA CZASU

Opis:

Dokument jest osobistą historią młodego Michała o jego chorobie psychicznej. Michał ma lęki, depresję i agorafobię. Agorafobia to silny strach przed przestrzenią. Jedynym sposobem na pozbycie się strachu jest stawienie mu czoła. Chęć podróżowania i normalnego życia bez ograniczeń jest motywacją do podróżowania po Słowacji na swoim ukochanym motocyklu.