Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

SOLANIN DZIECIOM

Jak zostać czarodziejem

JAK ZOSTAĆ CZARODZIEJEM

SALA CKZiU ELEKTRYK: SALA ELEKTRYCZNA
CZWARTEK 25.08.2022 - 13:00

Produkcja: Wielka Brytania / Meksyk
Rok produkcji: 2018
Reżyseria: Andres Couturier
Czas: 97 min

Opis fabuły:

Bohaterem filmu jest nieśmiały chłopiec o złotym sercu i bujnej wyobraźni. Marzy o przygodach, ale nie wierzy, że jakaś może go tak naprawdę spotkać. Pewnego dnia, niespodziewanie odkryje przejście do innego, ekscytującego wymiaru. To, kogo tam spotka w głowie się nie mieści! Złośliwe trolle, czarnoksiężnik o wielkiej mocy, tresowane smoki, balonowe ptaki, ale też zakręcona księżniczka, której wpadnie w oko. Księżniczka bardzo wierzy w bajki, a szczególnie w jedną z nich - o księciu, który pewnego dnia pojawi się, aby uratować jej królestwo. Gdy potężny czarnoksiężnik rzuci czar na całą krainę pogrążając ludzi w smutku, Terry zostanie wybrańcem, który się z nim zmierzy. Czy chłopiec odnajdzie w sobie odwagę, by stanąć twarzą w twarz z potężnym magiem? Czy można wyczarować radość?

czarny młyn

CZARNY MŁYN

SALA CKZiU ELEKTRYK: SALA ELEKTRYCZNA
PIĄTEK 26.08.2022 - 13:00

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2021
Reżyseria: Mariusz Palej
Czas: 100 min

Obsada:

Iwo Wiciński
Pola Galica-Galoch
Oliwia Ogorzelska
Borys Wiciński
Mateusz Winek

Opis fabuły:

Opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą. Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Z każdym dniem coraz bardziej zaczynają ich fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria niesamowitych zdarzeń, które wystawią na próbę ich przyjaźń.

Jeżyk i przyjaciele

JEŻYK I PRZYJACIELE

SALA CKZiU ELEKTRYK: SALA ELEKTRYCZNA
SOBOTA 27.08.2022 - 12:00

Produkcja: Niemcy
Rok produkcji: 2019
Reżyseria: Regina Welker / Nina Wels
Czas: 89 min

Opis fabuły:

Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna języczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.