Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

23-27/08 Nowa Sól

The Best Off NEISSE FILM FESTIWAL

Neisse


Uczucia, myśli, gęsia skórka! Pomiędzy gatunkami i różnorako, dramatycznie, poruszająco, bajkowo, ciekawie, zabawnie, muzycznie, poszerzająco horyzonty; dokumenty, animacje, fikcja... Wolność artystyczna i innowacja rzadko kiedy może być tak wyrażona, jak w filmie krótkometrażowym. Młodzi filmowcy, przede wszystkim studenci, znów przyłożyli się do roboty i zgłosili ponad 300, w tym wiele wspaniałych, swoich nowych krótkometrażowych filmów do tegorocznego konkursu.

Nyska Ryba dla najlepszego filmu krótkometrażowego jest sponsorowana przez Radę Studentów Szkoły Wyższej Zittau/Görlitz.

Szczegóły: www.neissefilmfestival.de

 

 

Afterword

Afterword / Posłowie

Produkcja: Niemcy
Rok produkcji: 2017
Reżyseria: Boris Seewald
Czas: 9 min

Małe pomieszczenie, mikrofon: młoda kobieta, zrozpaczona z powodu rozpadu związku, przygotowuje się do przemowy życia. Ale jej myśli prowadzą do rozmowy w wyobraźni.

 

 Maja

Maja

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2016
Reżyseria: Laura Mielczarek
Czas: 11 min

Głuchoniema Maja pracuje ze swoim ojcem na gospodarstwie. Jednak jej marzeniem jest taniec. Wraz z zaproszeniem ze strony słynnej szkoły tańca otrzymuje swoją szansę – wbrew woli ojca...

 Obchodní dům

Obchodní dům/ Dom Handlowy

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2017
Reżyseria: Tereza Vágnerová, Petr Januschka
Czas: 21 min

Ostatni niewyremontowany dom handlowy Prior, część socjalistycznej kultury, skrywa wiele dziwnych charakterów w specyficznej atmosferze. Tragikomiczny portret post-totalitarnego społeczeństwa.

 Ona i on

Him & Her/ On i Ona 

Produkcja: Niemcy
Rok produkcji: 2017
Reżyseria: Nathalie Lamb
Czas: 8 min

Są w związku na odległość. Podczas rozmowy przez telefon między nim a nią, on marzy o mieszkaniu w domku na drzewie, który przekształca się i rośnie podczas rozmowy. Ale ona marzy o karierze...

 Wolka

Wolka

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2017
Reżyseria: Radosław Dąbrowski
Czas: 19 min

Po wyjściu z więzienia, pewien mężczyzna otrzymuje szansę porozmawiania z obcymi ludźmi w pociągu na temat swojej przeszłości. Alternatywa dla stereotypu więźnia-degenerata.

 PLODY MRAKŮ

Plody mraků/Owoce chmur

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2017
Reżyseria: Kateřina Karhánková
Czas: 10 min

Furry, wraz ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi, mieszka na polanie w środku przerażającego lasu. Aby dotrzeć do błyszczących owoców, ich jedynego źródła pożywienia, muszą oni pokonać swój strach.

 Unbarmherzig

Unbarmherzig/ Bez litości

Produkcja: Niemcy
Rok produkcji: 2017
Reżyseria: Julia Charakter
Czas: 12 min

Bohaterka, za pomocą animowanych retrospekcji, opowiada o brutalnej codzienności domu dziecka w latach 70. Teraz, w związku z odszkodowaniem finansowym, znów spotyka się z bezwzględnością

 Pola

Pola

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2017
Reżyseria: Edyta Rembała
Czas: 20 min

Jedenastoletnia Pola chce za wszelką cenę nie dopuścić do tego, żeby jej mama podjęła pracę za granicą. Kiedy jej się nie udaje, postanawia uciec i zabiera ze sobą swoją chorą młodszą siostrę.

 

W eterze

Rosťova 20:15-45 / W eterze

Produkcja: Czechy
Rok produkcji: 2016
Reżyseria: Radim Vaňous
Czas: 12 min

Słuchanie radia jest jak modlitwa, działa tylko w jedną stronę, nie ma odpowiedzi. „Czy ktoś mnie w ogóle słucha?" – pyta samego siebie radiowy kaznodzieja Rost'a i rozważa delikatną rewolucję.