Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

19-23/08 Nowa Sól

ZIELONA GÓRA GÓRĄ

Czekając na miłość

CZEKAJĄC NA MIŁOŚĆ

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2019
Reżyseria: Tomasz Łupak
Czas: 77 min

Obsada:

Olga Łasak
Aleksander Wróblewicz
Joanna Kołaczkowska
Władysław Sikora
Dariusz Kamys

Opis fabuły:

Czekając na miłość to klasyczna, baśniowa historia z brzydką królewną i pięknym królewiczem, który zmuszony przez rodziców, musi się ożenić z brzydulą. Nim wybrnie z sytuacji widz otrzymuje garść żartów płynących z przeplatających się światów: zamożnego dworu i biednego ludu. Aktorzy Tomasza Łupaka - reżysera filmu, to w przeważającej części kabareciarze Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i komicy polskich scen. Jest to gwarancja ciekawych postaci i dużej dawki dobrego humoru, tym bardziej, że scenariusz oparty jest na sztuce kabaretowej Władysława Sikory "Law, Law, Law".

 

Grun de berg

GRUN DE BERG. WYZWANIE

POKAZ TESTOWY

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2019
Reżyseria: Marcin Olechnowski

Obsada:

Władysław Czulak
Adrianna Borek
Edward Gramont
Dariusz Kamys
Władysław Sikora

Opis fabuły:

Film przedstawia historię Władysława Grün de Berga – szanowanego w środowisku górskim alpinisty zielonogórskiego pochodzenia – zdobywcy najbardziej wymagających szczytów. By wrócić do wspinaczki decyduje się na wyprawę na niezdobytą jeszcze nigdy Górę Tatrzańską. Dokumentaliści śledzą każdy krok bohatera, będąc obserwatorem jego codzienności, ludzi, z którymi przebywa oraz zmagań i wyrzeczeń jego śmiałej wspinaczki. To historia o wielkim ryzyku i prawdziwym znaczeniu pasji, oddania się górskim wyprawom. By widz dokładnie zgłębił biografię Władysława, ekipa zebrała fotografie, wycinki prasowe oraz filmy z archiwów prywatnych, które ułożone w sekwencje i wywiady tworzą fabularną, spójną całość.

Syzyf

SYZYF

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2019
Reżyseria: Dorota Cieplicka i Łukasz Klimczyk
Czas: 17 min.

Obsada:

Jan Fręś
Justyna Stasik
Irena Karkosz
Sebastian Piórkowski

Opis fabuły:

Jerzy Grauer – artysta tak poważany jak i niespełniony (prywatnie i zawodowo) – postanawia zakończyć pewien etap. Niespodziewanie na jego drodze pojawia się młoda kobieta. Obydwoje chcą zrealizować swój konkretny plan, ale tylko jeden z nich może się ziścić.