Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Photo  Kontakt

18-22/08 Nowa Sól

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

Jestem w trakcie realizacji filmu, teraz go montujemy, nie wiem czy zdążymy do zakończenia naboru wyprodukować ostateczną wersję, czy mogę zgłosić wcześniej film i dodać jego ostateczną wersję po zakończonym naborze?

Niestety nie. Można dodać wersję, którą uważasz za bliską końca. Jeśli film uzyska aprobatę członków komisji kwalifikacyjnej, to w Konkursie będzie można zaprezentować wersję ostateczną.

Czy mogę wysłać płytę z filmem zamiast linku do internetowej wersji?

Nie. Należy umieścić link do filmu na platformie YouTube (niepublicznie) lub Vimeo (zablokować dostęp hasłem, które należy podać w Formularzu Zgłoszeniowym). Film powinien być dostępny do czasu ujawnienia listy zakwalifikowanych filmów do konkursu.

Czy są jakieś ograniczenia czasowe ile może trwać film?

Tak. W przypadku Konkursu Kina Niezależnego, filmy mogą trwać do 20 minut. W przypadku Konkursu Offowego i Animowanego ograniczenie to 45 minut.

Czy są jakieś ograniczenia gatunkowe?

Film musi być zgodny z ideą konkursu. Patrz zakładka – sekcje konkursowe.

Czy tylko reżyser lub producent może zgłosić film?

Film może zgłosić osoba posiadająca prawa do filmu. W tym roku rozdzieliliśmy funkcję osoby zgłaszającej, producenta i reżysera, więc każda osoba z ekipy może zgłosić film i być za niego odpowiedzialna. Należy pamiętać o prawach autorskich do muzyki/fragmentów użycia innych filmów/książek.

Czy powinienem przygotować jakieś materiały dodatkowe do filmu, które będę musiał wysłać?

Tak, ważne są 3 fotosy z filmu oraz zdjęcie reżysera. Warto zadbać o dobry opis filmu, biografię reżysera, informacje o wcześniejszych pokazach festiwalowych i nagrodach (te informacje zostaną wykorzystane do stworzenia katalogu filmów konkursowych).

Czy muszę mieć angielskie napisy do filmu?

Tak. Angielska kopia musi zostać dostarczona wraz z oryginalnym egzemplarzem filmu.

Jak mam zakodować film przed wysłaniem go do konkursu?

Jeśli pierwszy raz będziesz wrzucał film na platformę Youtube i Vimeo, polecamy format .mp4 i kodek h.264. Można dzięki temu uzyskać najlepszą jakość przy niskiej wadze pliku.

Co mam zrobić, jeśli mój film dostanie się do konkursu?

Wysłać 2 kopie filmu (oryginalną i posiadającą wklejone angielskie napisy) na adres Stowarzyszenia Solanizatorzy wraz z wydrukowanym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym.

Do ilu konkursów mogę zgłosić film?

Film można zgłosić do Konkursu Niezależnego, Offowego lub Animowanego. Więcej informacji znajduje się w dziale sekcje konkursowe.

Czy będę miał szansę poprawienia informacji w formularzu zgłoszeniowym po jego wysłaniu?

Tak, dzięki założeniu swojego Konta, masz pełny dostęp do danych zgłoszeniowych filmu, które możesz poprawiać i edytować do 10 dni od zgłoszenia filmu lub dopóki Organizator nie zamknie dostępu do edycji zgłoszenia.

Do kogo mam się zgłosić w przypadku problemów merytorycznych?

Na wszystkie Wasze wątpliwości związane ze zgłoszeniem filmów odpowie Michał Paszkowski - Koordynator Sekcji Konkursowej. Prosimy kontaktować się z nim mailowo: michal.paszkowski@solanin-film.pl, w temacie wpisując 13. SOLANIN - ZGŁOŚ FILM

Do kogo mam się zgłosić w przypadku problemów technicznych?

O wszelkich problemach technicznych związanych z Formularzem Zgłoszeniowym prosimy informować wysyłając maila na adres: slawek.bodak@solanin-film.pl w temacie wpisując: PROBLEM ZE ZGŁOSZENIEM FILMU

Co mam zrobić po przyjeździe do Nowej Soli, gdzie się udać?

Od razu po przyjeździe do Nowej Soli należy przyjść do biura organizacyjnego festiwalu i się zameldować, odebrać karnet/bilety i klucze od pokoju. Tam zostaną udzielone wszystkie szczegółowe informacje.

Czy organizatorzy festiwalu pokrywają koszty przyjazdu uczestników?

Niestety nie.

Czy organizatorzy festiwalu pokrywają koszty uczestnictwa osoby towarzyszącej laureata konkursu?

Zapewniamy karnet na cały festiwal dla osoby towarzyszącej, nie pokrywamy kosztów noclegu, wyżywienia, ani przyjazdu.

Nie mogę osobiście być na gali rozdania nagród...

Jeśli twórca filmu, który wygra konkurs, nie będzie obecny podczas gali rozdania nagród, otrzyma on statuetkę Solanina i dyplom (wysłane pocztą), otrzyma również 100 % nagrody finansowej.  Nagrodę odebrać może osoba, mająca pisemne upoważnienie do reprezentacji od reżysera lub producenta filmu. Jedna osoba można reprezentować tylko jednego twórcę. 

A co z noclegiem?

Pokrywamy koszt noclegu dla 1 osoby reprezentującej film konkursowy. Bazą noclegową jest akademik szkolny, w którym znajdują się pokoje 2,3,4 i 5 osobowe. Koszt noclegu dla drugiej osoby to ok. 25 zł za noc. Klucze odbieramy w biurze organizacyjnym i tam oddajemy ostatniego dnia festiwalu. Płatności za dodatkową osobę również dokonujemy w biurze festiwalu.

A co mam zrobić jeśli dojadę na festiwal w nocy i mam zarezerwowany nocleg, a biuro organizacyjne jest o tej porze zamknięte?

Prosimy o wcześniejsze poinformowanie (najlepiej telefoniczne) organizatorów o porze przyjazdu. Imprezy festiwalowe zazwyczaj trwają do późnych godzin, dlatego wystarczy umówić się z organizatorami, żeby wzięli odpowiedni klucz do pokoju. Po przyjeździe należy zadzwonić do odpowiedzialnej za ten klucz osoby i go odebrać. Rano należy stawić się w biurze organizacyjnym i dopełnić wszelkich formalności.